Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 16.02.2011, 18:19

Kad ucimo da vozimo uglavnom ne krecemo sa ferrarijem, nego sa yugom ili puntom. Slicno je i u stonom tenisu, ako zelite da naucite dobro da igrate, bolje je krenuti sa sporijim reketom, tipa all/off- nego sa brzim. Moze se krenuti u voznju i sa ferrarijem naravno, bice fenomenalno na pravcu ali problemi ce poceti vec pri prvom ulasku u gradsku guzvu. Sporiji reket ce omoguciti vece varijacije udaraca, a to je bitno u fazi ucenja. Od guma isto mogu vecina samo da nisu prebrze i predebele. Znaci, odbijte savete 'prijatelja' da uzmete Boll Tricarbon sa Tenergy 05, pored takvih prijatelja ne trebaju vam neprijatelji. Stiga allround i sriver L/el/fx 1.9 ili yasaka mark V 1.8 ce biti sasvim dovoljni, ili neki jeftiniji ekvivalenti standardnih guma. Da se razumemo, sa svakim reketom se moze igrati sve, ali ce trebati vise vestine. Na stranu sto se sa brzim reketom cesce gresi pa je i nerviranje cesce a to opet u krug proizvodi jos vise gresaka.
Ja sam naravno pre nekih 2 godine napravio gresku i poceo sa off drvetom i 2.1 gumama. I u principu mucio sam se dok nisam uzeo sporije drvo, onda je postalo malo lakse pa sam postigao neki napredak. A bilo je jos lakse kad sam presao na 1.9 gumu, vise lopti je ulazilo na sto. No ubrzo sam saznao za prelepljivanje guma koje ubrzava gume pa sam morao da probam, sto je naravno opet bila greska, opet vise gresaka i nerviranja, sutiranja stola, razbijanja reketa ...Kad naucite sve potrebne udarce (servis, vracanje servisa, drajv, kontru, spin, flip, blok, tacku, pimpl, odbranu...) i razvijete licni stil igre, vec cete biti dovoljno iskusni da znate i sami kakav vam sledeci reket treba...nesto kao sa kolima.
Meni se dosta puta desilo da me napadom razbija defanzivac sa defanzivnim drvetom i 1.9 gumama, tako da to uopste nije lose napadacko oruzje. A od igraca sa brzim reketima (koji nisu proveli bar godinu dve trenirajuci u klubu), vecina ne zna pola od gore pomenutih udaraca.
Daleko od toga da sam ja sada dobar igrac, ali eto to su neka moja dosadasnja iskustva.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod banedb » 01.05.2011, 16:28

Ja sam poceo sa TIMMO BOLL GOLD i DONIC 400 a prvi reket sam sklopio od WING PASSION MEDIUM i gume TOPSPIN C 1.8mm na obe strane.Odlicno se pokazao za kontrolu i spin mada sam mozda mogao i 1.5mm na obe strane to bi bilo verovatno bolje.
banedb
 
Postovi: 26
Pridružio se: 01.05.2011, 12:55
Reket: Donic Burn Off-
Acuda S3 1.8mm BH
Acuda S2 1.8mm FH

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Battle City » 20.06.2011, 14:16

Igram amaterski i odlucio sam da uzmem nesto konkretno, a i treba mi jos jedan reket kada igram sa mojima. Imam Andrzej Grubba 2000 anatomic, ali mi deluje kao daska u odnosu na reket koji ima drugar pa mi je malo teze kada igram protiv njega.

Sta kazete na ovu kombinaciju: Grubba carbon all+ (27e), sriver fx (25e komad). Ili da uzmem sriver el?
Tenergy 05 je 55e komad, pomislio sam u trenutku, ali sam shvatio citajuci forum da mi bas i ne treba toliko profi guma.

Koliko debeo sloj da svavim tog free chuck lepka? Ili da dam njima u prodavnici da mi zalepe, nadam se da nece da isfusare?
Battle City
 
Postovi: 11
Pridružio se: 20.06.2011, 12:52

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 20.06.2011, 15:07

Nemoj lepiti sriver fx sa free chackom (novim lepkom) jer ce biti bas spor i mrtav. A tamo ti verovatno nece zalepiti starim jer ga nemaju. Za stari lepak uvek mozes pitati vlasnika sale u kojoj igras, ako nema, bar ce te uputiti ko ima. Taj grubba carbon nije ni spor, brzina je mislim u rangu brzih off- drva, ako ne i brze. Probao sam ga na jedan trening, ne secam se bas svega, ali bilo je elasticno drvo, spin je radio odlicno.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod First » 20.06.2011, 15:10

Obzirom da do sada nisi imao priliku da igras sa sklopljenim reketom, moj ti je savet da sam ne lepis gume, jer postoji mogucnost da ih dobro ne zalepis (krivo, da ti padne gornji deo gume dok lepis donji i da se onda napravi klobuk, sto od vazduha, sto od lepka ako pokusas da ga povuces), a o secenju gume (mislim naa kockicu) da i ne govorim, moze sve to ruzno na kraju da ispadne ako nisi ranije radio. Ove cene sto si naveo su cene u Markopu i pretpostavljam da ces tamo i uzimati reket, dodji tamo oko pola devet, Ostoja je svako jutro tamo i zamoli ga da ti to on zalepi, uradice ti sve to fino i zalepiti traku oko reketa ;)

E sad, moj savet ti je da uzmes drvo bez karbona, uzmi Timo Bol All ili Primorac Off- i resio si problem. Sriver je odlicna guma i to neka bude tvoj izbor u debljini 1.9mm.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod First » 20.06.2011, 15:16

Zaboravih, pogledaj reket sto sam stavio u Berzi da prodajem. To je to sto trazis otprilike sto se tice brzine, spina, a kontrola je mnogo veca, a manje para :-D
Ako si zainteresovan, mozemo preko PP-a.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod benz » 20.06.2011, 15:20

Moja preporuka je da uzmes Donic Waldner Senso, reket izuzetne kontrole i dve tensor gume kao sto je Acuda ili neku Joolinu kao sto je express one ili two. E sad od tvog afiniteta zavisi sta ces da uzmes, ako volis mekse gume idi na akudu s3 ili platin, ali nemoj da uzimas sriver. Jednostavno to je guma koju je pregazilo vreme. Naravno da sa njom moze jos da se igra, ali bilo bi glupo pored velikog izbora novijih guma da bas njih uzmes. Ako imas mogucnosti da narucis iz inostranstva uzmi Huracan neo 2 ili 3, guma sa izuzetno jakim spinom ne mnogo brza.
benz
 
Postovi: 54
Pridružio se: 18.05.2011, 15:18

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Battle City » 20.06.2011, 18:01

Hvala first, ne radi mi pp, valjda nemam jos uvek dovoljan broj postova. Jos uvek nisam odlucio sta cu tacno jer sam tek danas video koliko tu ima varijanti, cuda i cudesa. Kada mi malo slegne gradivo videcu sta mi je najbolje ;)
Battle City
 
Postovi: 11
Pridružio se: 20.06.2011, 12:52

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Prodik » 20.06.2011, 18:30

Ja sam kupio prije 3,4 mjeseca prvo drvo, Andrej grubba all+ sa friendship 729 2.0m prvih 4,5 sati nisam mogao da se sastavim sa lopticom, a ni moji drugovi koji su igrali sa izlizanim gumama... Inache, dvoumio sam se izmedju grubba carbon i andrej grubba all+. Pitao sam gospodina koji radi u Markopu, shta je bolje za mene pochetnika? Rekao je da uzmem Grubba ALL+ bez ikakve nedoumice, i objasnio mi je u chemu je razlika izmedju ta 2 drva. Posle par mjeseci odigrao sam sa grubba carbon, i stekao sam utisak da je dosta lakshe prebaciti lopticu, ljepshi osjecjaj pri udarcu a chini mi se i vecja kontrola, iako je drvo brzhe. Jednostavno mi je bilo lakshe da baratam sa njim :D Ipak, nije to bila neka velika razlika, tako da sam odluchio da igram sa starim drvetom dok ne nauchim osnovne udarce.
Prodik
 
Postovi: 48
Pridružio se: 30.04.2011, 13:11
Lokacija: Beograd
Reket: Andrzej Grubba ALL+
Donic BARACUDA
Btty Tenergy 64

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Battle City » 20.06.2011, 19:22

Grubba carbon i Sriver EL, ako mi oni zalepe svojim lepkom free chuck, valjda ne moze da bude toliko losa kombinacija? Verovatno je 5x bolje od ovog fabrickog koji imam.
Battle City
 
Postovi: 11
Pridružio se: 20.06.2011, 12:52

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron