Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 04.05.2013, 18:14

Stevane, druga najgora stvar posle kupovine gotovog reketa je da previse vremena provedes citajuci karakteristike opreme po netu i uporedjivati ih. Kupi nesto i igraj.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Stevan » 05.05.2013, 14:17

Momci hvala na odgovorima:) Vlado hvala na predlogu za setup, evo bas trazim gde mogu sve da nabavim i po kojoj ceni... Kao sto kazes, sve je subjektivno, treba probati... Ali ipak sam hteo savet i misljenje iskusnijih, cisto da budem usmeren...

Ivane ima istine u tome sto govoris, sve sto sam vise citao, vise sam bio ne odlucniji... I ovo bih i ono... Odlucio sam da probam setup sto je Vlada predlozio, pa cu videti kako mi lezi, i ja reketu i on meni:)

Hvala jos jednom.
Stevan
 
Postovi: 2
Pridružio se: 01.05.2013, 08:32

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod zivanbon vivan » 27.05.2013, 10:47

pozdrav svima! igram rekreativno par godina a prvi put cu tek sad sklapati reket. sta mislite o bty schlager precision drvetu u kombinaciji sa frindship 729fx?
zivanbon vivan
 
Postovi: 6
Pridružio se: 26.05.2013, 10:20

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod jbgwtf » 27.05.2013, 19:32

zivanbon vivan je napisao:pozdrav svima! igram rekreativno par godina a prvi put cu tek sad sklapati reket. sta mislite o bty schlager precision drvetu u kombinaciji sa frindship 729fx?

slobodno,ne mozes da pogresis.. :grin: za rekreativca odlicno
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod jaojbre » 02.06.2013, 17:57

Evo jedno pitanje i od mene. Kao sto u temi predstavljanje pise, prvi put sam poceo da igram pre 2meseca. Procitao sam sve dosad napisano, ali nisam nesto pametniji pa mi treba konkretan savet. Dobio sam od drugara drvo Jolla Rosi Allround sa dve skoro nove gume Jolla 4All 1,8. Isti drugar mi kaze da su to lose gume i da uzmem neke bolje za ucenje. Posto se nekih 15EUR po gumi uklapa u moj budzet, isti drugar preporucio mi je Joola Air u debljini 1.8. Mislite da ce ovo biti ok ili ipak nesto drugo? Hvala unapred.
jaojbre
 
Postovi: 5
Pridružio se: 23.05.2013, 10:45
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod rekreativac » 02.06.2013, 21:48

"Јаој, бре!"
Па што ти даде кад су лоше гуме?!
Ако те гуме нису излизане (истрошене), на дрвету на коме јесу, скоро да су феноменалне за учење (а рекосте да то вама треба).
Јасно, нису много брзе, ни експлозивне, а друго имају све што је потребно. Временом се превазиђу, али са њима можете да играте буквално све, тј. да научите све што треба (а и онај ко је научио све што треба може са њима прилично да уради).
Када савладате, лако пређете на друге гуме.
rekreativac
 
Postovi: 39
Pridružio se: 28.10.2012, 17:55

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod jaojbre » 03.06.2013, 09:00

rekreativac je napisao:"Јаој, бре!"
Па што ти даде кад су лоше гуме?!
Ако те гуме нису излизане (истрошене), на дрвету на коме јесу, скоро да су феноменалне за учење (а рекосте да то вама треба).

Pa on je igrao stoni tenis rekreativno, do pre mesec dana pa je prestao, ima neki najeb sa ledjima pa ne moze. To je njegov reket, drugi nema pa ne moze da mi da, gumama kaze igrano max 15puta, on ih kupio naslepo da proba, pa mu se ne svidjaju, spore i tesko se izvlaci spin.

rekreativac je napisao:Временом се превазиђу, али са њима можете да играте буквално све, тј. да научите све што треба (а и онај ко је научио све што треба може са њима прилично да уради).

Ja ne znam, a i on nije neki strucnjak, pa zato pitam. Ono sto ja kao 100% laik primecujem, u odnosu na neke "kupovne" rekete koje sam probao od drugara, ova guma je prilicno glatka (nije lepljiva) i dosta teze se spinuje (tj ja, da ne bude zabune :D), ali ima jaci izbacaj. Ako kazete da valjaju za ucenje...to je ono sto me zanima.
jaojbre
 
Postovi: 5
Pridružio se: 23.05.2013, 10:45
Lokacija: Novi Sad

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 03.06.2013, 09:04

ma bice dobra za ucenje, ne bacaj pare nepotrebno.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Milan » 03.06.2013, 09:07

Ma bolje ti je da uzmeš neke kvalitetnije gume koje ne koštaju mnogo više od tih... Možeš da uzmeš Joola Air koja je 15, a možeš i Friendship gume koje su od 10 do 14 evra. Dosta su bolje od tih Joola 4all a nisu mnogo skuplje!
Hello stonoteniseri :)
Milan
 
Postovi: 721
Pridružio se: 16.06.2012, 16:10
Lokacija: Kruševac

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod rekreativac » 03.06.2013, 09:18

Почетак је била шала са моје стране. А за остало сам био озбиљан.
Гума о којој говоримо неће да спинује сама, или ако само мало "очешате" лоптицу; она тражи мало бољи покрет. Није спектакуларна ни са спином ни са брзином, али може да се фино контролише и уз њу научи игра. Много лакше него уз пребрзе гуме. (Ако хоћете да стварно научите да играте, а не да што пре "омлатите" оне који слабо играју, а да притом губите од оних који се макар мало разумеју у озбиљнију игру)
rekreativac
 
Postovi: 39
Pridružio se: 28.10.2012, 17:55

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju

cron