Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivanr » 04.11.2016, 10:44

Kad sam počinjao da treniram što sam imao "lošiji" reket bolje sam igrao i brže sam napredovao. Najbolje da trener preporuči neku kombinaciju.
Korisnikov avatar
ivanr
 
Postovi: 56
Pridružio se: 03.10.2011, 10:13
Lokacija: NBGD
Reket: Gionis Carbon All+
Palio Hadou 40+
Palio Hadou 40+

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod nika » 04.11.2016, 13:21

Trener je preporucio neku kombinaciju, pravljenu-polovno drvo, nove gume, od 55€. Ima li smisla davati te novce ukoliko dete jos uvek nije sigurno da je bas taj sport pravi za njega? Pitanje je malo retoricko :)
nika
 
Postovi: 8
Pridružio se: 02.11.2016, 11:34

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 04.11.2016, 13:46

S polovnim gumama bi se moglo naci za npr 40 E. Nije velika razlika u ceni. A mozda ce detetu biti draze da trenira ako ima nove gume a ne neke iskrzane. Treba koristiti sve trikove :)
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod nika » 05.11.2016, 15:16

Ipak smo uzeli reket po preporuci trenera - Balsha 6.5 off, a na gumama nista ne pise. Da li smo pogresili (ili nas je trener malo z.) pokazace vreme :)
nika
 
Postovi: 8
Pridružio se: 02.11.2016, 11:34

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Jovan » 05.11.2016, 16:48

Prosto ne mogu da verujem. Je li u pitanju balsa ili neki model (meni nepoznat) kao što ste doslovce napisali?
Ne volim da se mešam u poslove stručnjaka, ako je stvarno stručnjak, ali nije mi jasno:
1. da li je dete tek počelo da igra?
2. koliko je iskusan trener?

Ako dečko tek počinje da igra, brza balsa sa svojim karakteristikama (ma koliko u nečemu bile dobre) neće mu pružiti sve ono što mu je potrebno za učenje, osim eventualno kratkoročne prednosti nad neukim vršnjacima.
Da ne dužim dalje, kada se nisam ranije javio, možda bude sve u redu :scratch: .
Kao što rekoste, vreme će pokazati.
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 05.11.2016, 16:50

Hm hm...
Gume na kojima nista ne pise su obicno vrlo vrlo jeftine. Onda to drvo ispade skupo iako je i ono jeftino :)
Al nema veze, sve je to potrosna roba kad se bavi stonim tenisom. Vazno je da se igra. Za sledeci reket ipak me kontaktirajte pre kupovine :)
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod nika » 05.11.2016, 19:28

Da, Balsa, h je slucajno uletelo :) Dete je pocelo da trenira pre mesec dana. Doticni trener skolu vodi duzi niz godina. O strucnosti ne mogu da diskutujem.
O stonom tenisu nista ne znam pa sam zato mislila da cu ovde dobiti neki koristan savet ali... Sad je kasno. Sigurna sam da reket koji smo uzeli ne vredi 50€. To detetu necu govoriti jer on misli da mu je trener izabrao reket bas po njegovoj meri. Srecan je a to meni nema cenu. Ne mogu samo da verujem da ljudi koji se bave decom - treneri (bilo koji sport da je u pitanju) smatraju da smo mi roditelji ovce za šišanje.
nika
 
Postovi: 8
Pridružio se: 02.11.2016, 11:34

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod djordjestanic » 05.11.2016, 21:10

EVO JEDNOM ZA SVAGDA!

SVAKI REKET JE DOBAR.

Ali nije svaki reket za svakog igrača.

Deca (posebno do 10godina) ne bi trebala da igraju sa teškim reketom. Drška bi takođe trebala da bude tanja da bi mogli da je lepo obuhvate rukom.

NOVO - odlično drvo za decu košta 22€.

NOVE - gume za decu koštaju 30€ (obe).

Znači potpuno nov reket, odličnih karakteristika za decu košta tačno 52€.

Taj isti reket mogu da koriste i SVI ODRASLI KOJI IMAJU MANJE OD 300 SATI UČENJA STONOG TENISA i to bez problema.


Da, roditelji su uvek ovce za šišanje, za bilo koga koji prodaje nešto za decu (bilo robu, bilo uslugu).
Jako je teško naći trenera koji radi sa entuzijazmom i sa punom posvetom prema svojim učenicima (bez obzira na njihove godine).
Svaki takav trener je suvo zlato.

Sve najbolje u treniranju i igranju.
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod rekreativac » 07.11.2016, 00:16

Понеле човека емоције, па се мало незграпно изразио.
Вероватно је хтео да каже да неко од одличних дрва за рекет за децу кошта 22 евра. И да неке од гума (у пару) коштају 30 евра, дакле - такав рекет кошта 52е.
Овако, некоме новајлији на форуму и почетнику у ст. тенису (који ће прелистати ово због наслова теме) испашће закључак да постоје посебне гуме за децу (са којима могу да играју и одрасли до 300 сати тренинга, без проблема, на оном одличном дрвету за децу). :D
И тако би могло да се настави даље у том правцу, али онда бисмо отишли у шалу или критику. А то ми није намера.

Значи, постоји неки од одличних рекета згодних за дечји узраст по цени од 52е.
Као што постоји и добар рекет од 40-ак евра и од 80-ак евра за исти узраст.
Остало су нијансе (сваки рекет је добар, али није сваки рекет за сваког играча).
Што се тиче тренера, тачно је да има мало оних који раде са пуним ентузијазмом. И то је штета. Лично сам се уверио у то у неколико наврата, али то је друга и дуга прича.
rekreativac
 
Postovi: 39
Pridružio se: 28.10.2012, 17:55

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod djordjestanic » 07.11.2016, 00:29

Ne. Ja sam napisao tačno to što sam mislio.

DRVO JE ZA DECU!

Drvo je manje, lakše i sa tanjom drškom jer je namenjeno deci.

Dakle, specijalno je pravljeno za decu.

Ne postoji dobar reket od 40€ za dečji uzrast. Ako postoji molio bih te da napišeš koji je.

Skuplji sigurno postoje ali cilj je naći najjeftiniju a dobru kombinaciju.

A rekreativcima savetujem da slušaju a ne da ispravljaju.
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju