Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Koman » 25.11.2014, 19:15

milantra je napisao:
Koman je napisao:Pozdrav svima,

veliki sam ljubitelj stonog tenisa, igram vec dugo, ali iskljucivo amaterski, i to sa velikim pauzama.
Ocu da kupim prvi bolji reket. Vec nedelju dana iscitavam forum. Uglavnom shvatio sam da treba kupiti sa "Berze" pravljeni reket.

Pitanje je - Sta kupiti?

Opcija 1
Drvo - JOOLA Defense
Gume - Tibhar 5Q 1.9mm - Friendship 755 0.5mm (trava)
---------------
Opcija 2
Drvo - Butterfly Kenny Pro ST
Gume - TSP 730 - Dr. Neubauer Boomerang Classic

Prvo što me interesuje je koji si tip igrača, ofanzivac ili defanzivac? Zašto te to pitam? Obe kombinacije koje si naveo da su ti interesantne za kupovinu na jednoj svojoj strani imaju defanzivne gume "trave". Ne znam da li si to znao, ali ukoliko igraš defanzivnim stilom onda je u redu što gledaš da kupiš neku od ove dve kombinacije. Ukoliko si ofanzivni igrač zaboravi na ova dva reketa. Na ovoj berzi imaš veliki izbor guma i drveta, samo je stvar u tome da izabereš pravu kombinaciju u skladu sa tvojim stilom ige. Ja bih ti za početak preporučio neko drvo allround zbog bolje kontrole sa srednje brzim gumama debljine sunđera do 1,8mm. Toliko od mene. Pozdrav. :wave:


Pozdrav, hvala na odgovoru.

Rekao bih da sam defanzivan igrac. Jedino napadam iz FB. Nisam siguran da li trava na BH dozvoljava "chopping" uopste - to je jedan od udaraca koji koristim.

Uglavnom uzeo bih jedan od ova dva reketa, samo je pitanje koj. :)
Koman
 
Postovi: 4
Pridružio se: 23.11.2014, 15:29

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod milantra » 25.11.2014, 20:34

Pošto si se izjasnio da si defanzivni igrač, mogu ti dati par saveta oko izbora između ove dve kombinacije. Prva kombinacija je sa defanzivnim drvetom, bržom gumom na FH i veoma dobrom gumom na BH. Druga kombinacija je sa allround drvetom (srednje brzine sa dobrom kontrolom), srednje brzom gumom na FH i veoma nezgodnom gumom "travom" OX (bez sunđera) na BH. Sa obe defanzivne gume možeš odigrati chop udarac na BH, s tim što je guma iz prve kombinacije malo brža zbog sunđera 0,5mm, a defanzivna guma iz druge kombinacijeje sporija, ali ima veću kontrolu i opasnija je za protivnika. Moje mišljenje je da bi ti više odgovarala druga kombinacija, jer ćeš na FH biti dovoljno brz i precizan sa TSP gumom, a na BH veoma, veoma nezgodan sa navedenom "travom" (ukoliko je budeš koristio na pravi način). Moj savet ti je da naučiš ako možeš da prilikom igre okrećeš reket, tako da ponekada iznenadiš protivnika sa FH kada mu lopticu vratiš "travom", a da ponekada kada ti se na BH namesti situacija da odigraš "tačku" (čist udarac) ravnom gumom. A i drvo je sa ST (ravnom drškom), koja omogućava lakše okretanje reketa. Toliko od mene. Nadam se da sam ti svojim komentarom bar delimično pomogao da odabereš pravi reket za sebe.
Pozdrav. :wave: :hello:
Korisnikov avatar
milantra
 
Postovi: 354
Pridružio se: 26.07.2012, 07:12
Lokacija: Kruševac

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 25.11.2014, 22:29

Nisam poznavalac trava, tako da ispravite me ako gresim, ali chopperi obicno imaju travu sa sundjerom, da bi mogli izdaleka da igraju, a trave bez sundjera obicno koriste igraci koji ne mrdaju od stola?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod First » 26.11.2014, 01:03

Tako nekako Ivane
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod reketas » 26.11.2014, 02:13

Ako mogu da pomognem i ja , konkretno sa postavljenim pitanjem, kao neko ko podjednako rezultatski igra i sa travom i sa ovanzivnim gumama, tj dodjem mu ukupno kao poludefanzivac. 8-) 8-)

Drvo keny pro sa dr nb, boomerang i tsp 730. Imam istu kombinaciju.
Ovako stoje stvari. To drvo nije je dobro osim u toj kombinaciji . Inace kad mu se stave dve normalne tenzorske gume drvo je taraba , mlitavo , baca u visokom luku , neprecizno i uopste nije sporo , ali ukupno je mlohavo. Igrano je u kombinaciji sa dva victas v01 gumama.
Sa postojecom kombinacijom tsp 730 ( prilicno tvrda guma , poput h3 ) i bumerangom , totalno drugaciji osecaj.
U ovoj kombinaciji drvo je prilicno stabilno , mirno i precizno (iako zvuci kao paradoks , ali takav je moj utisak). Guma tsp mu dobro lezi, odlicna je za defanzivu , hvatljiva vise od svih drugih sa kojima sam igrao , ali nema ni malo katapulta , vec sve pravoliniski .
Bumerang je kao i vecina noubauera , na granici legalnosti. Kod dolazecih jakih rotacija, na blok, daje lelujave i mrtve lopte (bez mnogo energije ) sa padajucom putanjom , a kada se prima copom dolazeci spin, protivniku dolaze zileti od lopti . Moze da se igra sa poludistance , i blizu stola, inace napad sa njom je klasican potanjajuci, ali ukupno je to vrlo neprecizno, bar kod mene .
Ceo reket je dobra kvariigra za protivnika , ali se treba navici , narucito na tsp , koji je veoma mocna guma za rotaciju i rezanje , ali kod pasivne blok poturacke igre , je pravi mrtvak i sporac.
Nema sfercovanih udaraca (kao sa popularnim tenzorima) vec sve mora da ide u punom pokretu i dobrom tajmingu.
reketas
 
Postovi: 228
Pridružio se: 15.02.2011, 22:54
Reket: Drvo : tibhar texo c7
Gume: fh donic blluefire m1 max
bh tenergy 64 2.1

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Reljko » 22.12.2014, 21:17

Potrebna mi je pomoc oko kupovine reketa.Do sada nisam imao neke dobre rekete,uglavnom pozajmim kad mi zatreba.Ali sad kad sam poceo cesce da igram resio sam da kupim pravljeni reket.Gledao sam neke polovne rekete na kupujem-prodajem i nasao par reketa:
1.drvo:Joola K3+ i gume Killerspin Fortissimo 2,3mm
2.drvo:Joola K4 off i gume Killerspin Nitrix 4Z 2,1mm
3.drvo:Joola K7 i gume:Killerspin Fortissimo 2,0mm
Svoj stil igre bih okarakterisao kao ofanzivni.Da li mi odgovara nesto od ovih kombinacija? :) :hello:
Reljko
 
Postovi: 4
Pridružio se: 20.12.2014, 21:17

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod spinmaster » 22.12.2014, 23:45

Ne bih ti preporucio ni jednu od ovih gore pomenutih kombinacija jer sama ta drva su uopste lose uradjena. Pre bih ti da uzmes posebno drvo pa onda da na njega zalepis gume. PRati malo po forumu i verujem da ces naci odlicno drvo i gume po razumnoj ceni. To sto si gore naveo to sam i ja video na sajtu kupujemprodajem sto prodaje neki lik iz Subotice (zato on nikad nista ovde nije prodavao) ali nazalost i veliki broj od tih drva su kopije kao i te jeftinije gume koje skupo prodaje, tako da ti je bolje da vidis ovde neku dobru polovnu gumu nego nesto takvo kao sto si video tamo, to je moja preporuka.
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Reljko » 23.12.2014, 14:11

Ipak sam odlucio da kupim nove gume i drvo.Ako moze neko da mi preporuci dobru kombinaciju do 80e max,naravno ako se moze naci nesto solidno po toj ceni. :mrgreen:
Sto se tice drveta da bude allround,gume ofanzivne :) Gledao sam artikle u markopu i Joola stranici.Eto ako neko ima predlog neka napise :) :good:
Reljko
 
Postovi: 4
Pridružio se: 20.12.2014, 21:17

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 23.12.2014, 14:22

Krenes od pocetka teme i procitas postojece predloge?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod gimi » 23.12.2014, 18:11

Korisnikov avatar
gimi
 
Postovi: 486
Pridružio se: 13.08.2011, 19:51
Lokacija: Beograd
Reket: maaa koga boli...

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju

cron