Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Jovan » 25.01.2015, 18:53

:D Peđa, ne budi toliko surov!!!
Razočaraćeš čoveka načisto!
Rekao sam u odnosu na onaj treći reket, a ne u odnosu na reket.
A znaš ono: ima spinovi, spinovi i spinovi... il kako beše već... https://www.youtube.com/watch?v=xTO1ZT1j4oY
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ugalj » 25.01.2015, 19:03

A ima li možda na aliexpresu nešto da je po vašem mišljenju interesantno? Računam, gde će ako neće u kolevci ping-ponga da se nađe. :)
ugalj
 
Postovi: 4
Pridružio se: 06.01.2015, 13:56

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Jovan » 25.01.2015, 19:05

ugalj je napisao:Prvo hvala svima na odgovoru, a Jovanu dodatan + za iscrpnost. :)

Kakav mi je stil igre, hmmm... Recimo da se branim i režem do prve prilike za spin. Nije mi stran ni kontra spin. :) Po mom mišljenju treba mi jaka spin guma srednje brzine i odbrambena guma koja anulira rotaciju. :)

Da ne ispadne da navijam, al razlog više da se razmisli npr. za onaj link što sam naveo u odgovoru (onaj prvi link, ne ovaj u odgovoru Peđi :D ).
A videću sutra da li ima kod nas nešto zgodno i pristupačno, naiđe s vremena na vreme, pa ako si zainteresovan, javi.
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ugalj » 25.01.2015, 19:09

Ne, nego ti javi ovde, a ja ću da pratim. :cool:
ugalj
 
Postovi: 4
Pridružio se: 06.01.2015, 13:56

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Ray » 25.01.2015, 19:58

ugalj je napisao:A ima li možda na aliexpresu nešto da je po vašem mišljenju interesantno? Računam, gde će ako neće u kolevci ping-ponga da se nađe. :)


Kolevka je Engleska. :oops:
Korisnikov avatar
Ray
 
Postovi: 589
Pridružio se: 07.01.2012, 17:43

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Bulldogs » 25.01.2015, 21:09

Kako mi sa ove strane Drine da dodjemo do solidnog reketa? :)
Bulldogs
 
Postovi: 3
Pridružio se: 22.01.2015, 23:45

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 25.01.2015, 23:26

Za ove kojima treba reket: polovan sastavljan reket koji mozete kupiti na berzi ovde na sajtu je bolji nego gotov kupovni sklopljen reket, vrlo verovavtno da ce gume duze zadrzati brzinu i spin, a i drvo ima kvalitetniji odziv. Uvek mozete dati oglas na berzi tipa 'Kupujem reket do 40E', navedite svoj stil igre. Verujem da ce se javiti neko sa ponudom. I svakako nemojte kupiti off+ drvo (ako vec ne znate sta vam treba uzmite all drvo, eventualno off-).
Za ljude sa one strane, ako nista drugo moze vam neko poslati postom, vi pre toga uplatite mu na neki nacin pare. Pre transakcije proverite npr temu Feedback- za svaki slucaj.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Jovan » 26.01.2015, 12:41

ugalj je napisao:Ne, nego ti javi ovde, a ja ću da pratim. :cool:

Forum ima pravila. Bolje prati berzu. :hello: Uostalom, ima to ovde viewtopic.php?f=9&t=1672
A ako ne nađeš, javi se preko privatne poruke, mogu da pogledam, da ovako ne jurim bez potrebe.

@ivan
:good:
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Deky » 11.02.2015, 14:28

Pozdrav,
rekreativac sam, igram do 2x nedeljno. Nabavio bi sebi novi reket. Imam kupovni, koji je kosta malo vise od 10e pa sam odlucio da je zaista vreme da se menja, neka marka Richmoral je trenutno u pitanju. Posto su saveti da iskljucivo posebno drvo i guma tako bi i uzeo i poslusao bi vas. Prvo bi pitao za ove spomenute sajtove iz ove teme i sa kupinda da li se moze sastaviti dobar reket da ide kombinacija 20-30e drvo, 20-30e gume?
http://www.joola.rs/drva.htm
http://butterflymarkop.com/prodavnica/
http://www.kupindo.com/pretraga.php?Pro ... &Grupa=250

Problem kod butterfly-a sto ne pisu cene, da zivkam pa pitam posto ovo, posto ono bas mi se i ne radi to.Jer su sigurno sarolike i do veoma skupih primeraka.

Malo o mom stilu igre. Volim jaku servu, trudim se da je uvek spin (sa ovim mojim ne znam ni kako ga izvodim ali sam izvezbao dobro ruku), volim da dodje do brze razmene, gde nekako dolazim do izrazaja jer ocigledno je neka caka do reketa. Nekako nesigurnije igram slabiju razmenu nego na jacu, mozda je to bas do reketa jer moram puno da zamanem sa njim da bi postigao potrebnu jacinu udarca pa onda nemam osecaj na slabiju razmenu tj. ispadne da sam precizniji kada sam udaljeniji od stola nego blizi njemu, kada se zakuva. Kada god imam priliku da biram izmedju backhand-a ili forehand-a uvek idem na backhand. Za forehand moram da vezbam, slab sam u njemu i nesiguran, promasujem "ciste" loptice, kad god zamanem prsti mi skliznu niz reket. Isto interesatna stvar da backhand udaram sa crvenom povrsinom (crvena je brza, jel? I trebala bi da je namenjena za forehand) jel mi bolje lezi od crne.

Ako bi mogli i par kratkih saveta oko debljini gume, tezine reketa,... Nesto sto bi moralo da se zna za pocetak i da mi olaksa uz vasu pomoc da nadjem sto bolji reket za mene :).

Takodje me zanima da li se neki specijalni lepak koristi za lepljenje guma?
Deky
 
Postovi: 14
Pridružio se: 05.12.2012, 12:50

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod vlada » 12.02.2015, 13:46

"20-30e drvo, 20-30e gume?"
Za taj novac mozes da napravis odlican reket i da ti ostane para... i bice avion u odnosu na tvoj Richmoral...
Iz svog iskustva (takodje rekreativac i igram 2x nedeljno) mogu da ti kazem da NE uzimas carbon drvo (bar ne sada, kasnije ok) jer ce ti biti prebrzo. Znaci gledaj drvo ALL+ ili OFF-. A gume debljine 1.8 ili 2.0 najvise.
Imas dosta veliki izbor, polovnih i novih stvari pa biraj, probaj ako si u mogucnosti, pozajmi od nekog da vidis kako ti "lezi"... Ja sam bio zadovoljan Butterfly primorac OFF-, Gruba All+ itd... Od guma za pocetak mozes Frendship 729 neku da uzmes ili LKT rapid speed (preporuka) i bices zadovoljan. Ako su ti apetiti u startu veci mozes da pogledas i neku Rakzu ili Donic Acuda gumu (one su prilagodjene novom lepku).. A sto se lepka tice imas na joola.rs dobar lepak koji i ja koristim i zadovoljan sam. Sa novim lepkom nema prelepljivanja kao sa starim, zalepis jednom i cepas :)
Pozdrav.
Korisnikov avatar
vlada
 
Postovi: 104
Pridružio se: 10.05.2011, 00:00
Lokacija: Niš
Reket: Donic Dotec AR
FH: Yasaka Rakza7 Soft 2.0
BH: Yasaka Rakza7 Soft 2.0

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron