Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod gligorij » 31.01.2014, 16:05

Pozdrav svima,
imam neki stari kineski reket, na kome bi hteo da promenim gume. Nisam bas pocetnik, rekreativac sam, uglavnom igram "napadacki" sa spinom. Ne razumem se bas najbolje u opremu, pa bih postavio par pitanja:
1. Koje gume mi preporucujete da stavim? Neku jeftiniju varijantu, da malo bolje "hvata" lopticu. Jer kad sam jednom igrao sa nekim drugim reketom bilo mi je lakse da zadam spin, pa bih voleo da tako nesto postignem i sa tom gumom. Do sad sam igrao sa tim fabrickim gumama koje su bile na reketu, ali sad su dosta "potrosene".
2. Da li mogu i kako da odredim koji je tip drveta ovaj kineski reket? Interesuje me kako mogu da odredim da li je reket ALL,OFF, itd, na njemu ne pise nista osim nekih kineskih slova na drsci koji mi tu ne pomazu uopste. A pretpostavljam da je to naziv proizvodjaca, koga isto ne mogu da odredim :)

Hvala unapred.
gligorij
 
Postovi: 3
Pridružio se: 27.01.2014, 15:32

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod tititj » 31.01.2014, 16:14

Pa ako je to vec bio gotov reket onda je velika verovatnoca da je recimo def ili allround.
tititj
 
Postovi: 28
Pridružio se: 08.12.2013, 23:30
Lokacija: Reading UK
Reket: Pimorac Japan 2017
Tenergy 80 FH
Tenergy 05fx BH

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Isa » 31.01.2014, 18:24

Evo ja cu da ti odgovorim, to kinesko drvo sto imas je najobicnija igracka, tako da se nemoj uopste opterecivati oko toga koje je brzine. Nalepi dva friendshipa 729 super fx i igraj, ja sam tako 3 godine igrao. Ako hoces nesto ozbiljnije, prelistaj bas ovu temu, mislim da ce 25 strana biti dovoljno da se shvati kakav ti reket treba... Pozdrav! :wave:
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod gligorij » 31.01.2014, 19:06

Hvala na odgovorima.
U principu meni ovo kinesko drvo odgovara, ili sam bar navikao na njega :) Zamenio bih samo gume nekim koje dobro hvataju.
A ovo za brzinu drveta sam pitao iz razloga ako se u narednom periodu odlucim da zamenim komplet reket za neki malo ozbiljniji, pa da znam u kom smeru bi to islo.
Da li je reket brzi ako je laksi, ili ima jaci izbacaj loptice, ili obrnuto, itd. Posto ne znam koje su karakteristike kog drveta, slabo se razumem u to. Vidim da postoje 3 osnovne podele, i u svakoj od njih jos po 3 kategorije (obicna, + i -) i to sve kapiram, ali ne znam kako da prepoznam tu razliku na samom reketu, jer ne znam u koju kategoriju moj spada :)
Pozdrav!
gligorij
 
Postovi: 3
Pridružio se: 27.01.2014, 15:32

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Dukadin » 12.02.2014, 17:40

Pozdrav društvo.
Igram rekreativno st. tenis. Hteo bih da kupim novo drvo pa me zanima vaše mišljenje šta je bolje Primorac u Butterfly Markop (~30€) ili na Joola sajtu da se poruči neko drvo u tom cenovnom rangu?
Vidim da je Primorac baš popularan a OFF- mi odgovara. Ne znam kakvi su ovi Joola, npr. ovaj http://www.joola.rs/drva/eaglespeed.html. Uštedeo bih par evra, taman za lepak :)

Gume imam neke DHS koje sam naručio na ebay-u pre par godina.
Dukadin
 
Postovi: 4
Pridružio se: 12.02.2014, 02:30

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod vlada » 12.04.2014, 10:30

Primorac off- je odlicno drvo. Za rekreativnu igru, gledaj u pocetku all, all+ i off- daske. S ovim brzim ces mnogo lopti izbacivati. Kako napredujes s tehnikom, probas da predjes na brze.
Ja bih pre uzeo bfly primorac nego ovo joola drvo bez razmisljanja.

....... Uf, tek sada videh datum posta... Ali mozda jos nisi odlicio :)
Korisnikov avatar
vlada
 
Postovi: 104
Pridružio se: 10.05.2011, 00:00
Lokacija: Niš
Reket: Donic Dotec AR
FH: Yasaka Rakza7 Soft 2.0
BH: Yasaka Rakza7 Soft 2.0

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Spirit » 12.04.2014, 11:35

Ja sam skoro kupio u markop-u drvo primorac off-. Kad sam ga uporedio sa primorcem kupljenim u Njemackoj koji ima kolega - razocarenje.. jer je ovaj moj dosta tezi i vidi se da nije original.
Spirit
 
Postovi: 4
Pridružio se: 12.04.2014, 00:57
Lokacija: Bar CG

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod ivan » 12.04.2014, 12:39

Kod njih je cesto sumnjiva roba. Ja sam neki dan isao tamo da kupim drvo, i kad su mi pokazali drvo okrenuo sam se i otisao. To nije bilo to, ni po izgledu, ni po savitljivosti (to bar umem da probam) ni po materijalu (povrsinski sloj sa jedne strane nije bio kao sa druge). A isto mi se desavalo jos par puta prethodnih godina.
No, za Spirita - ako si pocetnik, NEMA VEZE! Veruj mi. Ja imam skart primorac isto, pretezak je, predebeo, cak je i tvrdji mozda nego sto treba, ali igram uspesno s njim , a ipak igram neku ligu i turnire protiv iskusnih ligaskih igraca i pobedjivao sam i bolje od sebe s tim reketom. Samo stavi dve gume 1.8 koje nisu mnogo brze ni tvrde (najbolje ako su bas mekane, npr acuda s3), i vezbaj tehniku, to je najvaznije u prvih godinu - dve. Nece ti nikakv reket pomoci ako ne znas da udaris kako treba, a ako znas, moci ces da bijes sve i sa drvetom sa kioska.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Laki » 12.04.2014, 13:04

Sve cesce cujem ovo:
"Ja sam skoro kupio u markop-u ... - razocarenje..."

Meni se to isto desilo pre par meseci. Narucio drvo iz Markopa... drvo stiglo... bacio jedan pogled...reakcija :arrgghh: ... vratio drvo nazad.

To se ranije nije desavalo u Markopu, sta li im se desava, zar ne shvataju da na taj nacin gube musterije, pogotovo od kako je Paypal poceo da radi u Srbiji.
Laki
 
Postovi: 87
Pridružio se: 24.05.2013, 13:12
Lokacija: Nis
Reket: Butterfly Viscaria
FH: Tibhar Evolution MX-P
BH: Tibhar Genius Sound

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Spirit » 13.04.2014, 15:54

Hvala ti Ivane,mislim da je ovo generalno najbolji savjet za sve a pogotovo za nas pocetnike. Vjezba i trening su najvazniji.

Mada..tako je lijepo isprobati i neki novi reket..kad se uspije prikupiti koja parica..:)
Spirit
 
Postovi: 4
Pridružio se: 12.04.2014, 00:57
Lokacija: Bar CG

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron