Koji reket za pocetnike?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Deky » 17.02.2015, 21:16

Zanima me debljina gume sta odredjuje? Ako imamo neki model gume npr. LKT rapid speed i koji ima u par debljina sta se onda dobija sa tanjom, a sta sa debljom gumom? Da li isti model gume LKT rapid speed je u potpunosti ista ako je crvena ili crna boja?
Takodje me zanima tezina reketa. Sta odredjuje laksi, a ste tezi? Tezi sa jacim zamahom mi je logicno da bude brzi. Ali me interesuje kratko objasnjenje.

Inace pratim ovo sto savetujete, predlazete prodavce i zahvaljujem na savetima.
Deky
 
Postovi: 14
Pridružio se: 05.12.2012, 12:50

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod tititj » 17.02.2015, 21:33

Sto deblja guma bolji je spin I brzina ali kontrola znatno opada. Crne navodno imaju bolji spin ali mislim da ne bas toliko osetno. Sa tezim drvetom tj reketom ces mnogo teze da odigras nesto iz zgloba naprimer bh flip , bice ti mnogo lakse odigrati laksim reketom itd... Samom tezinom reketa ti je I sporiji zamah , stvar je navike I treniranja.
tititj
 
Postovi: 28
Pridružio se: 08.12.2013, 23:30
Lokacija: Reading UK
Reket: Pimorac Japan 2017
Tenergy 80 FH
Tenergy 05fx BH

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod spinmaster » 18.02.2015, 00:41

Zato je jako bitna tezina drveta za mene npr. je idealna tezina 83-85 grama i gume kao sto su Tenergy 05 ili 80 dok su tenzori u istoj debljini 2,1mm dosta tezi i zato ih i izbegavam mada mogu da odrade i tenzori posao ali u manjoj debljini sundjera 1,9mm.
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Deky » 12.04.2015, 13:50

Pozdrav,
reket nisam jos pazario jer sam hteo da odigram sa par komada. Do sada sam igrao sa dva. Sa svakim sam igrao 2x tokom okupljanja sa ekipom.
Prvi utisak je da vise ne planiram da igram sa onim mojim od 10e sto sam pazario iz komada u sportkoj radnji.
Osetio sam drasticnu razliku i shvatio kolko je los reket koji imam i da je vreme za nesto mnogo kvalitetnije. Trebalo mi je vremena da se prilagodim, ruka je bila naviknuta na jak zamah ako hocu jak udarac sa mojih reketom prvencom, to sam prvo primetio kolko moram manje da ulozim snage sa svim drugih i kvalitetnijim reketima.

Ovo su reketi koji su kupovani polovni sa polovnim gumama koje imaju iz moje ekipe i dobio na probu sa njima.

Prvi je bio u ovakvom sastavu:
Joola air! 1.7mm (crna)
Batterfly Tenergy 05 1.8mm (crvena)
Drvo: jel izgleda neki fals Joola, kada je skidao gume nije bilo nista na njemu. Na drski ima 2 romboida usecena, naradzasta ako se dobro secam.

Za backhand mi je legla Tenergy 05, imao sam bolju kontrolu, preciznije je isla loptica, kada lepo legne to se ne vraca. Dok za forhend ne mogu puno da pricam ni za jedan reket jer moram jos da ga ucim ali sam se ok snalazio. Tezina reketa mi je odgovarala. Tezi je od mog reketa za 20,30g ako ne i malo vise.


Drugi je bio u ovakvom sastavu:
Tibhar torpedo izgleda da je 2mm (crveni)
Tibhar rapid x-press isto nisam siguran za debljinu kao ni drug koji ga ima ali 2mm je bar (crna)
Drvo: Joola k4.

Ovaj mi je tezak za igru u smislu za kontrolu. Puno imam nepreciznih lopti ali kada legne i namestim ruku to su veoma dobri udarci. Imam utisak da je ovo reket sa kojim bi morao igrati bar svaki drugi dan da bi ga savladao i naucio na njega. Sa njim mogu jake serve da izvedem, dobre felseve i ono sto pogodim kako treba ne vidi se loptica :). Ovaj reket mi je tezak, tezi od prethodnog i mnogo tezi od mog, navikao sam na malo laganije pa ako bi neko znao da mi sracuna u ovom sastavu kolko je to ukupno grama ne bi li imao orjentaciju oko kompletne tezine koja bi mi odgovarala.

Sa prvim reketom sa bolje igrao, uspevao sam do pobedim, osavajam setove dok sa drugim sam uglavnom gubio poene na nepreciznost. Isto jedna razlika koju sam primetio sa mojim reketom i ovim je kada dobijem jaku lopticu i sve sto stignem je da postavim reket gde ce loptica veoma cesto odbiti i vratiti u teren da bi sledeci napad docekao bolje sa ovim reketima to nisam uspevao. Prejako su se odbijale loptice. Moguce da je to navika sa mojim jer sam ipak sa ovim reketima nisam igrao puno, dugo i cesto.

Pod pitanja bi imao vezi provera polovnih guma. Sem vizelno kako je dobro proveriti gumu? Kazu neki da se provuce kroz kosu pa ako lepi dobro je.
Deky
 
Postovi: 14
Pridružio se: 05.12.2012, 12:50

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Deky » 15.04.2015, 10:55

Mislio sam neki savet da mi date :). Ovde sam dobio prvu ponudu sta bi mi odgovaralo kao rekreativcu pa poredjenje to sa ovim kolka je razlika viewtopic.php?f=5&t=13&start=310#p35145
Za ovaj drugi reket sam dobio drugarsku ponudu da ga kupim ako hocu.
Deky
 
Postovi: 14
Pridružio se: 05.12.2012, 12:50

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod LucicNS » 15.04.2015, 17:43

Drugi nemoj kupovati. Brzo je to suviše za rekreativca.

Onaj prvi ili neki tako sličan je za tebe.
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Deky » 15.04.2015, 19:02

Taj drugi mislim da je bas, bas jeftino, za 10e bi mi dao. Ali bi mi bilo glupo da onda ne igram sa njim, a tezak mi je za igru.
Deky
 
Postovi: 14
Pridružio se: 05.12.2012, 12:50

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Rale » 16.04.2015, 09:41

Solidno je neko olraund drvo sa dve joola upp gume za rekreativca. Vidi pp.
Rale
 
Postovi: 8
Pridružio se: 26.11.2014, 16:36

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Swiper » 30.07.2015, 21:58

Pozdrav ljudi, nov sam ovde na forumu. Da li moze neko da mu preporuci ili da mi se javi na pm sa ponudom za reket (drvo+guma) za nekih 20ak evra? Mogu sebe da predstavim kao solidnog rekreativca koji igra dosta napadacki, sa jakim, spinovanim udarcima. Do sada sam koristio Joola ili Butterfly rekete (kupljene radnji, kompleti), nisam imao prilike da koristim nesto bolje pa rekoh da se ovde javim, da probam, za pocetak... Hvala :)
Swiper
 
Postovi: 1
Pridružio se: 30.07.2015, 08:56

Re: Koji reket za pocetnike?

Postod Chaby » 05.02.2016, 15:15

Pozdrav svim clanovima foruma.
Igram rekreativno stoni tenis, amater moze se reci pocetnik, 3-4 puta nedeljno po 1,5-2h. Intezivno sam poceo da "treniram" otprilike mesec dana. Inace volim da igram ofanzivno, ali za pocetak sam resio da krenem od All drva, ne cak ni od OFF-.Oduvek me je privlacio stoni tenis kao sport ali sam se bavio drugim sportovima. Kupio sam Joola Rossi Allround drvo i na njega stavio 2 Corbor reactor gume od 2,2mm.
Sta clanovi foruma misle o ovoj kombinacji.
Unapred zahvalan na savetima
Chaby
 
Postovi: 9
Pridružio se: 22.01.2016, 23:59
Lokacija: Bor
Reket: Butterfly Innerforce AL
bh Yasaka Rakza 7 Soft 2,0
fh Adidas P7 2,0

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 2 gostiju

cron