Lepak

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Lepak

Postod zhang jike » 12.03.2013, 21:45

Laki Sultan je napisao:Pozdrav svima,
danas imao sam lose iskustvo stari lepak pa ondak novi, pazite momci ako je guma lepena prvo sa starim lepakom i isecena po dimenzije, ako stavis novi lepak
guma ide pola santim manje budite oprezni.
Mozda ovo negde pise ali dobre je ovo da se zna, budite oprezni.


Guma je takva inace, nego joj je stari lepak dao elasticnost, pa se rasteglila pri lepljenju. Onog trenutka kad je skinuta sa reketa vratila je svoju normalnu dimenziju i zato deluje da je kraca nego sto je bila !
zhang jike
 
Postovi: 413
Pridružio se: 28.05.2012, 15:08
Reket: Daska: Timo Boll Spirit (fl)
Fh: Stiga Calibra Lt Sound (max)
Bh: Stiga Calibra Lt Sound (max)

Re: Lepak

Postod geek » 13.03.2013, 05:39

Takve "probleme" rješavamo. Na gumu se nanese 2 sloja Falco Long Booster-a i guma se trajno proširi za 5 mm.
Korisnikov avatar
geek
 
Postovi: 28
Pridružio se: 12.02.2013, 06:35
Lokacija: ...
Reket: XIOM Magellan (Hinoki) FL
FH: Giant Dragon Storm 2.2
BH: DHS Hurricane3 Neo National 2.2
中國膠 (KINESKE GUME)

Re: Lepak

Postod Isa » 11.04.2013, 01:54

pozdrav, treba mi jedan savet... posto nikada ranije nisam lepio sa novim lepkom vec starim speed glue nisam ni znao kako izgleda ju drvo i gume kada se odlepe. Odlucih veceras da odlepim gume i nadjoh se u problemu. Na samom drvetu a naravno i na gumama ostao je jedan veoma ljigav sloj lepka koji se sa guma ne moze skinuti a sa drveta veoma tesko. uspeo sam sa drveta da skinem nesto lepka tako da sam napravio kuglicu velicine klikera, al dvo je i dalje veoma, veoma lepljivo, toliko da kad stavim gume mogu ih opet zalepiti bez nanosenja novog sloja. Interesuje me da li i vi imate ista iskustva sa novim lepkom i kako ga uklanjate sa drveta? postoji li neko sredstvo za uklanjanje, meni je na pamet padala krema, jer dok sam igrao rukomet tako smo skidali lepak sa prstiju al ne smem da rizikujem jer drvo nije jeftino....
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: Lepak

Postod ivan » 11.04.2013, 07:24

trljaj rukom u istom pravcu i smeru dok ne spadne, a sa gume slicno.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Lepak

Postod zhang jike » 11.04.2013, 17:35

Mislim da je to do gume, jer sam imao takav da kazem "problem", dok kod nekih guma pri skidanju iste sav lepak ostane na gumi. Jednostavno trljanjem prstima moras skinuti lepak sa drveta, bez bilo kakve kreme, gde na drvetu nebi smelo nista da ti ostane, vec da bude ko novo. Inace se taj novi lepak lakse skida sa gume nego stari, tako da pri svakom skidanju gume sa drveta ja lapak skidam sa gume, takodje trljanjem.
zhang jike
 
Postovi: 413
Pridružio se: 28.05.2012, 15:08
Reket: Daska: Timo Boll Spirit (fl)
Fh: Stiga Calibra Lt Sound (max)
Bh: Stiga Calibra Lt Sound (max)

Re: Lepak

Postod Isa » 11.04.2013, 20:30

skidao sam gume sa mog reketa, tenergy je u pitanju. sa gume ne smem ni da pomislim da skinem, jedva sam danas skinuo lepak s drveta. ne mogu ja vama opisati koliko je to ljigavo bilo. naravno presao sam prstima vise puta i lagano sam skinuo sloj lepka sa drveta, toliki da sam napravio kuglicu od lepka velicine klikera, ali je ostao i dalje sloj koji prstima nije mogao da se skine i koji je bio lepljiv koliko i onaj sto sam ga skinuo, majicu sam jednu upropastio jer golim prstima nisam vise mogao da skidam. ranije sam stalno skidao stari lepak i lagano je islo, ako je svez sloj na gumi tj, par dana skidao sam ga s gume u roku od 5-10 minuta, ali ovo nema sanse, kad sa drveta nisam mogao 3 sata da skinem, gumu jedino mogu iskidati. na kraju sam naneo kreme i uvideo da jedino tako mogu skinuti lepak(pricam o drvetu). ono je delovalo kao polu suv lepak koji koliko god ja trljao on ostaje isti.. :banghead:
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: Lepak

Postod ivan » 11.04.2013, 20:57

e, jednom sam video to o cemu pricas, takav lepljiv i mekan lepak da se nije mogao skinuti. Tudji reket srecom, a drvo i gume iste ko tvoje. Ne znam kako je to skinuto zaista.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Lepak

Postod Isa » 11.04.2013, 22:50

ma uzas, prsti me bole jedva kucam... mada sta je bilo bilo je uspeo sam da skinem tako da o tome necu vise ni da razmisljam nego pojavio mi se nov problemcic. Decko iz kluba gde treniram mi je rekao da je lepio gume novim lepkom. planiram da kuim nove gume naravno koje se lepe tim novim lepkom. pa me interesuje da li je svaki novi lepak ovakav ko sto je bio na mom reketu ili je normalniji u smislu da se lepo skida i da ne ostaje na drvetu? cak mi je palo na pamet da je ovo posledica nedovoljno osusenog lepka pre spajanja guma sa drvetom, al to je samo neko nagadjanje...
Isa
 
Postovi: 77
Pridružio se: 25.01.2013, 18:30
Lokacija: Novi Sad
Reket: Palatinus Martin Off Pro
Butterfly Tenergy 05 1,9
Jola Rhyzm P max

Re: Lepak

Postod Laki » 24.06.2013, 14:55

Isa je napisao:ma uzas, prsti me bole jedva kucam... mada sta je bilo bilo je uspeo sam da skinem tako da o tome necu vise ni da razmisljam nego pojavio mi se nov problemcic. Decko iz kluba gde treniram mi je rekao da je lepio gume novim lepkom. planiram da kuim nove gume naravno koje se lepe tim novim lepkom. pa me interesuje da li je svaki novi lepak ovakav ko sto je bio na mom reketu ili je normalniji u smislu da se lepo skida i da ne ostaje na drvetu? cak mi je palo na pamet da je ovo posledica nedovoljno osusenog lepka pre spajanja guma sa drvetom, al to je samo neko nagadjanje...


Izvinjavam se sto ozivljavam staru temu, ali isti problem se i meni desio. Kupio polovnu gumu preko interneta. Kad je stigla, bila nalepljena na foliju :scratch: . Nista, ja skinem foliju, a na sundjeru ista situacija kao sto je isa opisao. Sve zivo sam probao. Prvo premazao sloj novog lepka, pustio do sutra da se stoji, skinem lepak bez mnogo problema, ali sundjer i dalje lepljiv. Posle, iz ocaja, natopim sundjer acetonom, pustim da odstoji sat vremena, isperem toplom vodom, nista... Uzmem tecnost za sudove i probam i sa tim, nista... :banghead:
Na kraju sam zalepio gumu na dasku, ali nije to to, deluje mi nekako mlitava, a u pitanju je Joola Explode...
pa ljudi, ako je neko uspeo da resi enigmu, molim vas pomagajte, greota da bacim gumu, topsheet je kao nov... :beg:
Laki
 
Postovi: 87
Pridružio se: 24.05.2013, 13:12
Lokacija: Nis
Reket: Butterfly Viscaria
FH: Tibhar Evolution MX-P
BH: Tibhar Genius Sound

Re: Lepak

Postod msajder » 24.06.2013, 21:47

Jesi li po drugi po put lepio novim lepkom?
Korisnikov avatar
msajder
 
Postovi: 50
Pridružio se: 30.01.2012, 21:28
Lokacija: Niš
Reket: Drvo: Joola Roosi Fire;
Fh: Hurikane NEO3 max;
Bh: LKT Rapid Speed 2.0mm.

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju