Kako da zalepim gume?

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Kako da zalepim gume?

Postod ivan » 08.10.2012, 11:44

Vec nekoliko meseci ne mogu da zalepim gume cestito. Desava se da pocnu da se pune vazduhom ispod sundjera oko oboda reketa vec nakon pola sata od lepljenja, pa po centimetar na sat u toku turnira. Nakon prvog odlepljivanja gume (da bih je ponovo zalepio) ona se urola, recimo krajevi se podignu 1-2 cm. Nakon par odlepljivanja maltene se umota u rolnu. To mi se prvo desilo sa Acudama S3, ali sa S2, evo recimo neki dan izvadim iz kese novu Acudu S2, bila ravna, neurolana, stavim na reket i vec sutradan pocelo da se klobuci malo oko oboda, a nakon 10 dana 2.5 cm od oboda vidi se da je odlepljena. Sa rakzama postoji slicno, ali je mnogo manje izrazeno, kad bi covek bas pazljivo zagledao, mozda bi nakon 20-30 dana video naznake neceg ali ne bi jos bio siguran dal je odlepljivanje ili nije, a kad je odlepim krajevi se dignu za pola cm, znatno manje nego s acudama, ali ipak nije ravna. Mozda ima veze sto je tvrdji sundjer, s3 ima bas bas mekan sundjer pa je sve mnogo vise izrazeno. Koristim rakze vec godinu ipo, izmenio sam ih bar 5-6 i nisam imao ove probleme, kao da je sve pocelo sa poslednja dva lepka? Kod drugih ljudi vidim iste gume ko moje acude s2 i s3 ali stoje na reketu. Gde gresim?
Sve imam osecaj da je do lepka, koristim btty free chack, mada isto je bilo i sa prethodnim Donic lepkom. Oba su vrlo tecna kad mazem, ali kad recimo skidam lepak sa sundjera, deluje da je lepak ok, svetlozut, lepljiv, treba jedno 15 minuta drljanja prstima da se skine. Neko mi je pomenuo da je imao slican problem sa Acudom s2 ali da je pocelo nakon mesec dana, a kod mene nakon pola sata. U poslednje vreme zalepim gumu i drzim 15-16 sati malo teze knjige preko reketa, da bi se kao bolje zalepila, ali opet to pocne nakon par sati.
Jel neko imao taj problem i uspeo da ga prevazidje, i kako?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Kako da zalepim gume?

Postod milantra » 08.10.2012, 11:58

ivan je napisao:Vec nekoliko meseci ne mogu da zalepim gume cestito. Desava se da pocnu da se pune vazduhom ispod sundjera oko oboda reketa vec nakon pola sata od lepljenja, pa po centimetar na sat u toku turnira. Nakon prvog odlepljivanja gume (da bih je ponovo zalepio) ona se urola, recimo krajevi se podignu 1-2 cm. Nakon par odlepljivanja maltene se umota u rolnu. To mi se prvo desilo sa Acudama S3, ali sa S2, evo recimo neki dan izvadim iz kese novu Acudu S2, bila ravna, neurolana, stavim na reket i vec sutradan pocelo da se klobuci malo oko oboda, a nakon 10 dana 2.5 cm od oboda vidi se da je odlepljena. Sa rakzama postoji slicno, ali je mnogo manje izrazeno, kad bi covek bas pazljivo zagledao, mozda bi nakon 20-30 dana video naznake neceg ali ne bi jos bio siguran dal je odlepljivanje ili nije, a kad je odlepim krajevi se dignu za pola cm, znatno manje nego s acudama, ali ipak nije ravna. Mozda ima veze sto je tvrdji sundjer, s3 ima bas bas mekan sundjer pa je sve mnogo vise izrazeno. Koristim rakze vec godinu ipo, izmenio sam ih bar 5-6 i nisam imao ove probleme, kao da je sve pocelo sa poslednja dva lepka? Kod drugih ljudi vidim iste gume ko moje acude s2 i s3 ali stoje na reketu. Gde gresim?
Sve imam osecaj da je do lepka, koristim btty free chack, mada isto je bilo i sa prethodnim Donic lepkom. Oba su vrlo tecna kad mazem, ali kad recimo skidam lepak sa sundjera, deluje da je lepak ok, svetlozut, lepljiv, treba jedno 15 minuta drljanja prstima da se skine. Neko mi je pomenuo da je imao slican problem sa Acudom s2 ali da je pocelo nakon mesec dana, a kod mene nakon pola sata. U poslednje vreme zalepim gumu i drzim 15-16 sati malo teze knjige preko reketa, da bi se kao bolje zalepila, ali opet to pocne nakon par sati.
Jel neko imao taj problem i uspeo da ga prevazidje, i kako?

Da li si probao da malo očistiš drvo? Prvo rukom, da skineš ostatke bivšeg lepka koji se osete pod prstima u obliku sitnih grudvica. Onda bi trebalo da ga prešmirglaš što sitnijom šmirglom, pa da ga prelakiraš JOOLA lakom ili lakom za kosu u vrlo tankom sloju. Naravno i gume treba da se očiste od lepka da budu potpuno čiste. Mada sam imao iskustva i da su nove gume od dugog stajanja postale toliko bajate, da su se i prilikom sečenja krzale, ali su se zalepile bez problema. Ne mogu da verujem da nakon 15-16 sati gume počnu ponovo da se odlepljuju.Možda je i do lepka.Najviše verujem da je to u pitanju. Pitanje je da li je i on dobar, svež ili je razvodenjen, pa mu onda voda ne dozvoljava da se gume zalepe. Ja sam imao toliko da kažem na ovu temu. Ne znam da li sam pomogao svojim izlaganjem, ali ako jesam drago mi je. Pozdrav. :wave:
Korisnikov avatar
milantra
 
Postovi: 354
Pridružio se: 26.07.2012, 07:12
Lokacija: Kruševac

Re: Kako da zalepim gume?

Postod ivan » 08.10.2012, 12:19

naravno da cistim drvo i gume od starom lepka dok i poslednja mrvica ne spadne. Ne smirgla mi se drvo niti lakira, ni pre to nisam nikad radio, pa se lepilo kako treba. Nista se ne krza prilikom secenja.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Kako da zalepim gume?

Postod bindra » 08.10.2012, 13:58

Ja sam takav problem imao samo jednom sa nekim polovnim gumama i nikada vise.Probaj da zamenis lepak nekim drugim i slobodno prelakiraj drvo nekim originalnm lakom.Ja sam od skora poceo da koristim jolin lak i mogu ti reci da se tako dobro zalepi guma za drvo da nema sanse ni da pomislis da ce da se odlepi(mada sam prvenstveno mislio da ce lakse da se odlepljuje guma ali u stvari sada se bolje hvata) Svrati do mene pa da ga premazemo ako hoces...poz.
bindra
 
Postovi: 622
Pridružio se: 22.03.2011, 23:45
Lokacija: Beograd
Reket: Nittaku Barwell fleet
Fh Tibhar 1Q 1.9 mm
Bh Tibhar mxp 1.7 mm

Re: Kako da zalepim gume?

Postod Vladojica » 08.10.2012, 17:44

Ja sam jednom prelakirao drvo poliuretanskim lakom i nije hteo lepak da uhvati uopste. Na kojoj bazi je taj Joolin lak?

Ivane, promuckaj bocicu lepka pre lepljenja, mozda ti lepis onom razredjenom vodicom od lepka jer ti se lepak slegne u bocici. Da li cekas najmanje 20 minuta pre nego sto zalepis i da li stavljas dovoljno lepka. Naravno, mogu ti ja zalepiti gume ako hoces, meni se ne odlepljuju jos od vrtica, kad sam naucio da lepim :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Kako da zalepim gume?

Postod First » 08.10.2012, 19:28

Vrlo čudno... Nikad sličan problem nisam imao, ma koliko puta prelepio gume, bez skidanja lepka sa sundjera... Mislim da bi tvoj problem bio rešen uz "malu" pomoć tračice oko glave reketa, koja bi držala gumu za drvo da se ne odlepi. Ono što mi još pade na pamet je da ne stavljaš dovoljnu količinu lepka, ili čak preskačeš sam obod glave reketa i gume, nemam pojma...
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Kako da zalepim gume?

Postod ivan » 08.10.2012, 20:32

mazem bre isto ko i uvek, celu povrsinu, promuckam lepak. Meni lepak deluje previse voden, to jeste tacno. Ne pomaze trakica, ne odlepi se guma na obodu nego udje vazduh ispod. Firste video si i sam moj reket i kometarisali smo to vise puta.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Kako da zalepim gume?

Postod bindra » 08.10.2012, 22:12

Ovaj jolin lak je nesto kao voda u koju je dodato mleko,nekako belicasto i nema veze sa nekim obicnim lakom(ne smrdi).Ali deluje tj.ne menja karakteristike,cuva drvo i jos bolje hvata lepak...
bindra
 
Postovi: 622
Pridružio se: 22.03.2011, 23:45
Lokacija: Beograd
Reket: Nittaku Barwell fleet
Fh Tibhar 1Q 1.9 mm
Bh Tibhar mxp 1.7 mm

Re: Kako da zalepim gume?

Postod ivan » 08.10.2012, 22:26

zvuci zanimljivo. A koji lepak ti koristis?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Kako da zalepim gume?

Postod bindra » 08.10.2012, 22:32

Andro
bindra
 
Postovi: 622
Pridružio se: 22.03.2011, 23:45
Lokacija: Beograd
Reket: Nittaku Barwell fleet
Fh Tibhar 1Q 1.9 mm
Bh Tibhar mxp 1.7 mm

Sledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju

cron