narucivanje opreme iz inostranstva

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod bojan » 28.09.2012, 20:06

Pitanje za one koji su porucivali iz inostranstva, kako ide stvari sa postom i carinom jel stizu posiljke normalno jel ne traze da se plati carina i to? Znam da je do 50 evra oslobodjeno carine za kupljenu robu a 75 za privatne posiljke valjda, ali koliko su tolerantni ako stoji vrednost recimo 80 evra, da li mora da se plati carina i koliko? jel ima neko konkretna iskustva i savet?
bojan
 
Postovi: 31
Pridružio se: 17.07.2011, 13:13
Lokacija: Beograd
Reket: Andro Treiber Z
Fh - Andro Rasant Grip 1.9
Bh - Butterfly Rozena 2.1

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod peperp » 28.09.2012, 20:28

Pitanje za Ivana, Ray-a ili Ajkulu: uzeo bih par guma (2.0mm obe) Friendship - Focus III Snipe ili LKT - Rapid Speed (preko Eachenga ili TTnPP, tj. Vas ;-)). Koja bi bila cena? Pozdrav!
STK "Kopaonik" Brus
Korisnikov avatar
peperp
 
Postovi: 200
Pridružio se: 31.10.2011, 14:09
Lokacija: Brus
Reket: Drvo: Killerspin Diamond CQ
FH: Andro Rasant PowerGrip 1.7
BH: Andro Rasant Turbo 1.7

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod gimi » 28.09.2012, 22:12

peperp je napisao:...ili TTnPP


taj je samo paypal... dajte jos neke koji mogu drugim metodama. onaj kineski je povoljan, ali slab izbor. ovo bih npr. kupio cisto zato sto je 2000 din :)
Korisnikov avatar
gimi
 
Postovi: 486
Pridružio se: 13.08.2011, 19:51
Lokacija: Beograd
Reket: maaa koga boli...

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod Ray » 28.09.2012, 23:29

peperp je napisao:Pitanje za Ivana, Ray-a ili Ajkulu: uzeo bih par guma (2.0mm obe) Friendship - Focus III Snipe ili LKT - Rapid Speed (preko Eachenga ili TTnPP, tj. Vas ;-)). Koja bi bila cena? Pozdrav!


Ako narucujes iz Kine, a nemas PayPal, Western Union je jeftinija varijanta od klasicnog deviznog placanja. WU do 8300rsd (oko $90) kosta 800rsd ($10), a u to ukljucis postarinu koja za paket od 0.5-1kg (guma 100g, drvo 250g) kosta oko $20. Znaci, oprema u vrednosti $70 iz Kine kostala bi $100, pod uslovom da nema carine. Uz to, WU i Kina nosi rizik. Bez PayPal-a mislim da se Kina ne isplati. Mada, cene guma deluju primamljivo...
Korisnikov avatar
Ray
 
Postovi: 589
Pridružio se: 07.01.2012, 17:43

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod peperp » 29.09.2012, 13:40

Ovo je deo mog posta, čini mi se od prošle godine:
PayPal - pre dve godine, čisto iz radoznalosti, overim jednu svoju karticu na BiH, odavde iz Srbije - i prođe!!! Naručim od Eacheng-a - Kina (čisto za početak, da se ne zalećem sa cifrom) RITC 729 - L-3 Aramid (12$) i LKT XP Silver Dragon 2.0 (2x9,5$). Sve mi to stigne u Brus posle mesec dana - BEZ NAPLAĆENE POŠTARINE! (Jer je čovek naveo da je poklon) E, sad, pošto mi je kartici u međuvremenu istekao rok validnosti, reizdali su mi je, i kada sam ponovo hteo da je overim na PayPal-u - cvrc, SERBIA ne prolazi! (Verovatno su malo izažurirali bazu sa brojevima VISA kartica koje su izdate u Srbiji!) I tu je mom naručivanju kraj, a imao sam takvih planova što se opreme tiče...
Ja sad pitam: Ako neko sa foruma, nekako, naručuje sa Eachenga ili TTnPP ili ne znam odakle, i skuplja narudžbine, a hoće da mi izađe u susret, naručio bih gore navedene gume. Normalno, očekujem da se taj neko ogradi za troškove... Nadam se ne u tolikoj meri kao Markop... :cool: Ako ima takvih, javite se... Pozdrav!
STK "Kopaonik" Brus
Korisnikov avatar
peperp
 
Postovi: 200
Pridružio se: 31.10.2011, 14:09
Lokacija: Brus
Reket: Drvo: Killerspin Diamond CQ
FH: Andro Rasant PowerGrip 1.7
BH: Andro Rasant Turbo 1.7

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod ajkula321 » 29.09.2012, 14:11

Sve sto sam narucivao iz inostranstva je bilo bez carine. Cifra koja se placa westernu je 800 dinara. Postarina ide po gramazi ali progresijom sto veca ukupna gramaza to manja postarina po komadu. Tako da se jedino isplati naruciti ako se narucuje minimalna cifra od 8000. Znaci grupno narucivanje. (iz mog iskustva) Faktor koji boljsava situaciju je da dolar u tom trenutku bude u nekom proseku nizi... Tako da na pitanje koliko bi izasle pojedinacne gume mogu da odgovorim samo ako imam u objektivnom vidu kolicinu ukupne narudzbine. U poslednje vreme nisam pravio narudzbine jer nemam vremena zbog ucenja, ali od kraja oktobra ce biti nesto.
Korisnikov avatar
ajkula321
 
Postovi: 126
Pridružio se: 24.08.2011, 22:28
Lokacija: Beograd, Vozdovac
Reket: DHS PG-7
fh Galaxy Moon Max Tense 2.2mm
bh Yasaka Rakza soft 2.0mm

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod phrnjak » 30.09.2012, 19:22

Da li neko zna gde u Beču može da se pazari tenergy guma? Adresa, cena, link...
Najbolji način da povratite vaš novac je da ga potopite u flašu viskija.
Korisnikov avatar
phrnjak
 
Postovi: 657
Pridružio se: 17.04.2011, 22:21
Reket: penhold KongLiHui, tenergy 05 max, palio.

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod bindra » 01.10.2012, 17:29

Ima u Becu na trecem semaforu desno kod stajge,radnja se zove Markop...haha.Pozdrav druze,ako uspes da nadjes Schlagerovu akademiju to ti je jedina sansa da izbegnes Ostoju...
bindra
 
Postovi: 622
Pridružio se: 22.03.2011, 23:45
Lokacija: Beograd
Reket: Nittaku Barwell fleet
Fh Tibhar 1Q 1.9 mm
Bh Tibhar mxp 1.7 mm

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod bindra » 01.10.2012, 17:35

http://de.butterfly.tt/shop evo ti link iz Austrije samo provali gde su tacno ili naruci telefonom da ti posalju negde na adresu u Becu.
bindra
 
Postovi: 622
Pridružio se: 22.03.2011, 23:45
Lokacija: Beograd
Reket: Nittaku Barwell fleet
Fh Tibhar 1Q 1.9 mm
Bh Tibhar mxp 1.7 mm

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod bindra » 01.10.2012, 17:41

http://www.butterfly.tt/shop
Evo zvanicnog linka Za Bt ali gle cuda nigde nema Srbije tj.Markopa kao "zvanicnog"distrubitera za njihovu opremu?
Bas me cudi,ali verovatno covek ima dobre veze pa mu ne treba licenca...
bindra
 
Postovi: 622
Pridružio se: 22.03.2011, 23:45
Lokacija: Beograd
Reket: Nittaku Barwell fleet
Fh Tibhar 1Q 1.9 mm
Bh Tibhar mxp 1.7 mm

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 5 gostiju

cron