narucivanje opreme iz inostranstva

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod peperp » 05.01.2016, 10:30

Meni je od njih najbrže stiglo za 9 dana! Dok jednom za 60... Nema pravila. Nećeš platiti više ništa... Pozdrav!
STK "Kopaonik" Brus
Korisnikov avatar
peperp
 
Postovi: 200
Pridružio se: 31.10.2011, 14:09
Lokacija: Brus
Reket: Drvo: Killerspin Diamond CQ
FH: Andro Rasant PowerGrip 1.7
BH: Andro Rasant Turbo 1.7

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod silincic » 14.01.2016, 19:04

Hvala puno!
Cekam još...
silincic
 
Postovi: 3
Pridružio se: 16.12.2015, 22:30

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod silincic » 20.01.2016, 01:11

Stigla guma,cekao 20 i koji dan, na cenu gume 9 eura+5eura postarine iz Kine,naplatio mi Post express 340 din( carina 214 i ostalo troskovi njihove dostave).Pozdrav za sve forumase!!
silincic
 
Postovi: 3
Pridružio se: 16.12.2015, 22:30

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod Ray » 31.07.2016, 09:12

Imam kupon kodove za popust u vrednosti od 10EUR za kupovinu kod Tabletennis-point.com . Kodovi važe za narudžbine veće od 100EUR, a dostava iz Holandije je besplatna. Mogu da se koriste i za akciju za gume platiš 3, dobiješ 4.

Prodavac ne obračunava PDV za kupce iz Srbije i drugih zemalja koje nisu u EU.

Ako je neko zainteresovan, neka me kontaktira preko PP.
Korisnikov avatar
Ray
 
Postovi: 589
Pridružio se: 07.01.2012, 17:43

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod Ray » 13.10.2016, 16:20

Kodovi za 10EUR popusta za kupovinu kod Estonaca (minimalna porudžbina 50EUR):

RMPMM
KIWBU
CAJCN
REUSQ
RHSLV
Korisnikov avatar
Ray
 
Postovi: 589
Pridružio se: 07.01.2012, 17:43

Re: narucivanje opreme iz inostranstva

Postod Ray » 28.12.2019, 16:16

Da malo oživimo forum:

Ako vam robu iz inostranstva šalje fizičko lice, a njena ukupna vrednost ne prelazi 70eur, oslobođena je plaćanja i carine i PDV-a.

Ako se radi o poklonu, potrebno je da pošiljalac pošalje popunjen tzv. Proforma Invoice, u kojem će da navede da je reč o poklonu, da navede naziv i opis robe i njenu vrednost, a odvojeno da navede iznos troška dostave, kao i da su sve navedene vrednosti navedene samo za potrebe carine. Ako pošiljalac snosi i trošak dostave, potrebno je da to navede ili napiše "DAP" (Delivered-at-Place).

U slučaju kupovina putem Interneta, odnosno uvoza robe koju fizička lica od naručuju iz inostranstva od pravnih lica za lične i potrebe domaćinstva, fizička lica imaju pravo da budu oslobođena od plaćanja uvoznih dažbina za pošiljke fakturne vrednosti do 50 eur (bez uračunatih troškova transporta), ali ne i plaćanja PDV-a. Ovo važi i za standardne poštanske usluge i za ekspresne/kurirske.

Ako je vrednost robe preko 50eur, osnovica za obračun PDV-a se uvećava za iznos troškova dostave. Pored toga, ukoliko se usluga dostave vrši DHL-om, FedEx-om, TNT-jem, UPS-om i drugim ekspresnim/kurirskim službama, ove službe naplaćuju uslugu posredovanja u carinskom postupku, jer se, u slučajevima kada je vrednost robe >50eur, carinjenje vrši u tzv. redovnom postupku. Kod DHL-a cena usluge posredovanja u carinskom postupku je iznosila min. 3240rsd, a kod FedEx-a min. 4800rsd. Ovi iznosi ne uključuju eventualne uvozne dadžbine (carinu i PDV). Imajte u vidu da je DHL/Deutsche Post obična pošta, a DHL Express ekspresna/kurirska usluga.

Nisam do sada naručivao stonotenisku opremu iz Kine, ali se ne sećam da sam bilo šta platio za bilo koju robu iz Kine.

TableTennis11 za narudžbine > 120eur daje besplatnu dostavu DHL Express-om, ali ćete izvesno da platite uslugu carinjenja DHL Srbija min. 3240rsd i još 20% PDV-a na vrednost naručene robe. Zato tražite da vam pošalju običnom poštom (tzv. standard shipping, a za narudžbine >80eur kod TT11 usluga slanja običnom poštom je besplatna). Malo će da potraje, ali ćete zato možda platiti 20% PDV-a, eventualno još 2-3eur preko (za carinski pregled i dostavu na kućnu adresu).

Ukoliko roba podleže carini, carina se obračunava po stopi od 10%, pa se na sve to se obračunava još 20% PDV.

Koristio sam i EMS (Express Mail Service), ali je vrednost robe bila manja od 50eur, pa ne znam da li se za EMS u slučaju carinjenja robe vrednosti >50eur naplaćuje naknada kao za poštanke ili za kurirske usluge.

Naravno, od ovih pravila neretko ima izuzetaka, naročito kada je u pitanju dostava običnom poštom. S tim u vezi jedan koristan link:

http://www.carina.rs/lat/Informacije/FAQ/Stranice/postanskeposiljke.aspx


Naravoučenije: vodite računa kada vam robu vrednosti veće od 50eur šalju ekspresnim/kurirskim službama.
Korisnikov avatar
Ray
 
Postovi: 589
Pridružio se: 07.01.2012, 17:43

Prethodni

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron