Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Gume, drva i sva ostala potrebna i nepotrebna oprema.

Re: Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Postod Pedja » 08.08.2014, 09:41

da...ali mislim da je pitanje samo vremena kad će to morati da zaživi...ajd nadji ti sad lopticu od 38 mm...raritet!...Mili puzi,primiče se guzi...
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Postod Francuz » 08.08.2014, 10:31

ivan je napisao:Ignorisite nove lopte. Ljudi godinama vezbaju tehniku vucenja spina i sad odjednom neke lopte bez spina, sa niskim odskokom, sve drugacije...cemu sve to? Tri godine rade na tim loptama i kao nisu mogli da naprave da imaju iste karakteristike kao ove sad? Ocigledno zele da pokvare igru. Kad je vec industrija pokvarena, sto mi da budemo dobre ovcice i kupujemo sve sto nam lansiraju? I cemu vece lopte? Koliko se secam inicijalni razlog za vece lopte pre 15-tak godina je bio da bi se se bolje videle na snimcima i prenosima. Ali od tada je tehnika snimanja toliko uznapredovala da se sada moze videti svaka dlaka na glavi igraca a ne lopta od 38 mm, ili 40 kao sto je sada.
Ako im je toliko stalo da uniste spin, neka odmah uvedu lopte za veliki tenis, nece biti spina i svaki tupavi gledalac koji slucajno naleti na ovaj sport nedeljom dok vrti kanale na tv-u moci ce da shvati sta se tu desava.


Znam ja igrace koji ne bi se zalili da se igra bez spina ;) Prosto ni oni sami ga ne koriste hahaha !
Korisnikov avatar
Francuz
 
Postovi: 333
Pridružio se: 18.11.2011, 16:58
Lokacija: Beograd
Reket: FH: Tenergy 05FX max
BH: Tenergy 05FX max
Blade: Inneforce ALC

Sve regularno :)

Re: Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Postod Ray » 08.08.2014, 10:33

Imam 15-ak od 38mm, medju kojima i jednu cehoslovacku IDEAL ( http://www.tischtennisbaelle.org/ballbilder/IDEAL38.jpg ). Ko se seca, zna da je ta IDEAL je bila ubedljivo najgora, ali me neodoljivo podseca na ove najnovije plasticne. Bicu siguran kad stignu nove za probu.

Celuloidnih 40mm imam dovoljno, ali bice ih u ponudi jos dugo. Ne sumnjam da ce sa godinama da nauce da prave neke alternativne, a da nisu nalik plasticnim kopijama celuloidnih DHS ***:

Slika

pa nove mozda i zazive.

Vec vidim sledeci korak u "evoluciji" stonog tenisa - 40mm loptice kao za golf, samo suplje. :cool:

Dva meca kineske lige sa novim dvokomponentnim DHS 40+ lopticama u boji jaja (tzv. Pokéball-ke :rotfl: ):



Korisnikov avatar
Ray
 
Postovi: 589
Pridružio se: 07.01.2012, 17:43

Re: Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Postod spinmaster » 08.08.2014, 16:47

Ovo su mecevi sa ovim novim lopticama?
spinmaster
 
Postovi: 186
Pridružio se: 31.05.2012, 15:11
Reket: Butterfly Schlager Carbon OFF+ (FL)
FH:Tenergy 05 2,1mm
BH:Tenergy 05 2,1mm

Re: Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Postod Ray » 08.08.2014, 17:03

Da, sa novim lopticama. Kao da nesto nije u redu, zar ne?
Korisnikov avatar
Ray
 
Postovi: 589
Pridružio se: 07.01.2012, 17:43

Re: Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Postod Jovan » 08.08.2014, 18:49

ivan je napisao:Ignorisite nove lopte. Ljudi godinama vezbaju tehniku vucenja spina i sad odjednom neke lopte bez spina, sa niskim odskokom, sve drugacije...cemu sve to? Tri godine rade na tim loptama i kao nisu mogli da naprave da imaju iste karakteristike kao ove sad? Ocigledno zele da pokvare igru. Kad je vec industrija pokvarena, sto mi da budemo dobre ovcice i kupujemo sve sto nam lansiraju? I cemu vece lopte? Koliko se secam inicijalni razlog za vece lopte pre 15-tak godina je bio da bi se se bolje videle na snimcima i prenosima. Ali od tada je tehnika snimanja toliko uznapredovala da se sada moze videti svaka dlaka na glavi igraca a ne lopta od 38 mm, ili 40 kao sto je sada.
Ako im je toliko stalo da uniste spin, neka odmah uvedu lopte za veliki tenis, nece biti spina i svaki tupavi gledalac koji slucajno naleti na ovaj sport nedeljom dok vrti kanale na tv-u moci ce da shvati sta se tu desava.

Slažem se. Dok ima sadašnjih, igraću sa njima. Sve ove nove promene uglavnom su deo velikog biznisa. A njihovi izgovori za to su u najmanju ruku smešni. Da ima dovoljno 38 mm loptica, rado bih se vratio na njih.
Pedja je napisao:http://www.tabletennis11.com/other_eng/newsletter/subscriber/view/sid/2661/qid/50/?utm_source=newsletter6&utm_medium=promotion&utm_campaign=newsletter6

Ovo mi liči na "RTV Moravski plićak - epp reklame i mali oglasi..."
A naročito je utešan prvi razlog: "First important pointer, it's not all that bad, it's still playable..." Nije sve toliko loše, još uvek može da se igra...?!?!?! Pa, može da se igra i sa gumenom lopticom-skočicom i lipovom daskom, hrastovom daskom, čamovom daskom... It's still playable!
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Postod Pedja » 08.08.2014, 19:57

ajd bre,koliko sam ja probao,nije to baš toliko loše...jeste drugačije!ali,kao što rekoh-mili puzi...
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Postod Jovan » 08.08.2014, 20:42

Možda i nije baš toliko loše, "It's still playable!" :D

Ostaje drugo pitanje: može da se igra i sa novim, ali čemu sve to? I šta je sledeće u tom biznisu? Već stižu i nove gume (specijalne za novu lopticu), uslediće i drva, itd. Od široko zastupljenog sporta dobićemo "elitu" koja može sve to da prati da bi igrala napredniji tenis, i ostale koji će biti samo posmatrači ili imitatori sa neadekvatnom opremom.
U tom slučaju igraću onako kako sam navikao i sa opremom sa kojom sam navikao, dokle god je bude bilo, sa željom da u sportu koliko mogu i umem pokažem veštinu, a ne robotski automatizam (na šta se polako, ali sve više svodi sadašnji stoni tenis).
Jovan
 
Postovi: 126
Pridružio se: 23.05.2011, 21:13

Re: Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Postod profesionalac » 09.08.2014, 11:29

A jel neko probao nove loptice?zanima me da li su tvrdje ili mekse od sadasnjih.
STK Nestrus - Vitkovac
profesionalac
 
Postovi: 440
Pridružio se: 04.10.2011, 18:38
Lokacija: Aleksinac
Reket: drvo : andro super core cl off+ - 66 grama
fh : rakza 7
bh: andro rasant turbo

Re: Od sledeće godine nova loptica za stoni tenis

Postod grof.58 » 09.08.2014, 14:46

zdravo
ma loptice su na izgled iste,nije promijenjena velicina, samo što su več opisali drugi sranje.loptica se uopšte ne odbije kao stare i spineri su izgubili ubitačni spin jer do pola stola još ide nekako a preko mrežice na pola izgube rotaciju.loptica je idealna za travaše samo što čemo mi travaši morati malo prije ići na lopticu jer ne odskače ko prije
grof.58
 
Postovi: 34
Pridružio se: 23.07.2012, 16:12

PrethodniSledeća

Povratak na Oprema

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron