Kako da pobedim kuma??

Generalne teme o stonom tenisu.

Kako da pobedim kuma??

Postod Milan berkut » 19.04.2012, 15:56

Hvala Ivane za sugestiju :wink:

Sve Vas pozdravljam i molim da mi pruzite "pomoc prijatelja"!
Kum i ja, oba pedesetogodisnjaci, oba rekreativno igramo (srusio sam pregradni zid iznad garaze da dobijem prostor 8m x 4m) kod mene kuci.
On (kum), ima refleks kao tri zvecarke i uspeva da mi vrati na sto i ono za sta sam ubedjen da nece ni videti kuda je loptica proletela. Servira kratke secene serve i ako mu vratim secenu i samo malo vislju (a uglavnom tako i vracam) "ubija" me i forhentom i bekentom (valjda je tako srpski receno). Razigravanje kratkim lopticama mu je odlicno.
Ja, ljuti ofanzivac, u napad pretvaram svaku njegovu malo duzu servu i to mi je jedina sansa, a serviram mu brze serve s forhenta po dijagonali i to je jedini nacin da mi vrati secenu vislju na bekent ili slabo spinovanu na forhent pa da mogu da ga "ubijem" odmah. Razigravanje kratkim secenim lopticama me izludjuje i gresim puno.
Igramo stari sistem do 21 i u proseku nema puno razlike u poenima po setu, ali rezultati u setovima budu - ma sramota reci :banghead:
Njegove gume Butterfly elastics a nekad igra i sa Tackines C i D.
Moj Joola Eagle fast i Phoenix-i to je sad novi a do tad dugo dugo sam igrao Joola Rosskopf drvo i Butterfly soft D13 i sriver FX
Kako da pobedim kuma ljudi?
Milan berkut
 
Postovi: 99
Pridružio se: 16.04.2012, 20:55
Lokacija: Kucura
Reket: NITTAKU Latika
Fh - Nittaku Renanos Hold
Bh - Nittaku Fastarc G-1

Re: Kako da pobedim kuma??

Postod ivan » 19.04.2012, 18:33

1. casti ga nekim alkoholom pred mec? Sto vise tura to bolje :)
2. provociraj ga, igraj u beloj majici, pljuni u lopticu pre serve, serviraj iznad stola i to iz ruke
put kojim se redje ide bio bi put licnog usavrsavanja, recimo uvezbas flip na te kratke lopte, ili cak i pimpl
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Kako da pobedim kuma??

Postod jbgwtf » 19.04.2012, 20:17

plati mu da te pusti :D
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Kako da pobedim kuma??

Postod Milan berkut » 19.04.2012, 22:03

Eh, te niske udarce nisam nikad naucio :nono: . . . a i kumovi smo eeeej i po pivce drmnemo obavezno posle igre!
A zelju da se usavrsim imam - pa ona me i naterala da svoju "muku" podelim sa Vama.
- kako da mu te kratke serve vracam a da nisu previsoke?
- moze li se to ovim gumama jer cini mi se da samo dodirnem tu lopticu a ona preleti preko stola ili u mrezicu!
- ima li smisla na brzo drvo staviti jednu gumu za defanzivnu igru?
- i koju gumu ako vec ima smisla?
Milan berkut
 
Postovi: 99
Pridružio se: 16.04.2012, 20:55
Lokacija: Kucura
Reket: NITTAKU Latika
Fh - Nittaku Renanos Hold
Bh - Nittaku Fastarc G-1

Re: Kako da pobedim kuma??

Postod Vladojica » 19.04.2012, 22:26

Milan berkut je napisao:- moze li se to ovim gumama jer cini mi se da samo dodirnem tu lopticu a ona preleti preko stola ili u mrezicu!
- ima li smisla na brzo drvo staviti jednu gumu za defanzivnu igru?
- i koju gumu ako vec ima smisla?


Ima smisla staviti travu neku namenjenu blokiranju, recimo Joola Octopus bez sundjera. Pomoglo bi ti u vracanju spinovanih servi.
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Kako da pobedim kuma??

Postod Pedja » 19.04.2012, 23:35

imam iskustvo na tu temu :!: kum me je redovno drao jedno godinu dana,onako,sa uzitkom :!: kineskim reketom od 300 din :shock: ja onda kupim neki premade butterfly u Markopu za 2500 din.opet me dere,skinem gume i kupim 2 kineske za po 10 eur,još gore...zena mi kupi za rodjendan neko Stiga off drvo za 40 eur,sve preko stola,ovaj crče od smeha...kupim Bttfly balsa carbo x5 i mendo i sriver... :blackeye: počeo odavno da kopam po netu...kum pimpl,pimpl,lopta na stolu...fh tačka...počnem ja da igram i sa drugim ljudima,odem kod Vlade na turnir...i vidim koliko ne znam :banghead: ne vredi,ovaj dere,ali nako,nije više sa nulom...e onda popizdim, iznajmim trenera i za mene i za decu...treniramo,treniramo,treniramo,treniramo :!: jednog dana počeše oko kuma da pljušte spinovi,njemu smeta ovo pa ono,pa gde sam ga doveo,pa se isposvadja sa nekim ljudima sa kojima ja igram...vidim više se ne smeje nego p..di...drugi dan ga oderem 7-0 u partijama,uzeo 2 seta ukupno...kaze,to je zbog moje skupe opreme,kazem,evo ti moja B skupa oprema,pa mi se ravnopravno suprostavi..neće,naravno...treći dan,u Šumicama,puno vlage...na jednu moju skraćenu loptu oklizne se i razbije se,baš!Kaze da sam to namerno uradio,da se izivljvam,da sam vakav,nakav...i isposvadjamo se,naravno jer tu i meni pukne film,jer treba znati trpeti poraz...ne govorimo jedno 6 meseci...pa se nekako pomirimo,ali uz jedan uslov!nećemo više igrati st.tenis...i ne igramo evo već jedno 2 godine...zapravo,on više ne igra uopšte...znači,prijatelju,RAZMISLI DOBRO DA LI HOĆEŠ DA POBEDIŠ KUMA :!: način sam ti upravo otkrio... :wink:
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Kako da pobedim kuma??

Postod Vladojica » 19.04.2012, 23:44

Hahaha, Pedja kakva storija :D
Ovo je za novu temu, koliko prijatelja ste izgubili od kada ste poceli da igrate stoni tenis sa njima :D Ja jednog :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Kako da pobedim kuma??

Postod filip » 20.04.2012, 08:40

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Korisnikov avatar
filip
 
Postovi: 936
Pridružio se: 27.02.2011, 19:36
Reket: Joola trix fast
fh: t05 2.1
bh: joola express one 2.0

Re: Kako da pobedim kuma??

Postod djordjestanic » 20.04.2012, 08:45

Ne postoji bolji odgovor za pobedu od Peđinog.

Ovo sam inače slučajno čuo baš od Peđe jedanput kad sam bio kod Davora.

Vrištao sam od smeha dok je pričao.

Bravo Peđa!

Što si pobedio kuma a i što ste ponovo kumovi :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Kako da pobedim kuma??

Postod Milan berkut » 20.04.2012, 12:14

Uhhhh pa zar to i do toga moze da dovede?
Kad bolje razmislim, pa mi igramo vec par godina s tim da sam ja tu igru uvek shvatao bas kao rekreaciju, volim igru sto dalje od stola to lepse i takvu igru forsiram. U meni bas nije bilo nekog posebnog "takmicarskog" duha, bio sam prezadovoljan nakon sat-sat ipo takve igre bez obzira na rezultat. Igra uvek bila dinamicna, uz svu pratecu zezanciju. On je skupljao poene a ja skupljao efektivne poteze. Posle igre oba prijatno izmoreni cugnemo po pivce . . . i razilazili se oba zadovoljni.
Zaista nisam ni pomislio da li bi moj kumara mogao da podnosi poraze?? :doh:
Milan berkut
 
Postovi: 99
Pridružio se: 16.04.2012, 20:55
Lokacija: Kucura
Reket: NITTAKU Latika
Fh - Nittaku Renanos Hold
Bh - Nittaku Fastarc G-1

Sledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju