Ciljevi za 2012

Generalne teme o stonom tenisu.

Ciljevi za 2012

Postod ivan » 06.01.2012, 03:29

Uvek je dobro postaviti ciljeve pred sebe, cak i van sporta, jer bez ciljeva nema ni uspeha. Ali treba biti realistican, previsoki ciljevi mogu doneti previse pritiska i razocarenja, a preniski daju laznu sliku uspeha. Posto smo svi (ili bar vecina) stonoteniski zavisnici, ajde bar kad trosimo vreme na nas omiljeni hobi da probamo da nadjemo dodatno zadovoljstvo u tome. Mozete li da postavite ciljeve za ovu godinu pred sebe? Tehnika, taktika, rezultati, rejting, takmicenja, ili sta vec mislite da je svrsishodno...? I pazite, sve ostaje zapisano, na kraju godine cemo uporediti.

Evo ja cu prvi.
Moj prvi i ubedljivo najveci cilj je da uspem da zakucam kratku visoku loptu (ono sto je takoreci nemoguce ne zakucati, recimo lopta visine 50 cm spora, na 30-40 cm od mreze). Znaci, sada je ovaj udarac apsolutno nemoguc za mene, i masu poena gubim zbog toga. Mada se s tim mucim vec godinama i sve je gore i gore, ipak gajim nadu da cu doci bar na nivo nekoga ko je prvi put uzeo reket u ruku.
Dalje, rotacija tela kod forhenda, umem ja to ponekad ali bih da mi postane praksa.
Blok mi nikad nije bio jaca strana, morao bih da to popravim.
Ili da sumiram sve ovo gore, izvodjenje udaraca telom a ne rukom.
Sve ovo gore bi se moglo pretociti i u ocekivanje porasta rejtinga, jer je rejting prilicno dobar pokazatelj gde je ko. Bio bih vrlo zadovoljan ako se popravim za 70-80 poena.
Da ne menjam opremu. Bar dok ne popravim gorepomenuto. A ako popravim onda cu moci da igram s bilo kojom opremom pa necu imati razlog da menjam :D
Zaboravih jednu bitnu stvar, da ne zaboravljam serve. Naime, dosta poena osvajam servom (bar protiv igraca koji nisu mnogo jaci od mene), imam dosta servi i vremenom ih zaboravljam. Imao sam i neke bas dobre koje su ljudima pravile probleme, ali ne mogu vise da ih ni priblizno ponovim. Secam se jedne kratke, ala Ma Lin, svi su masili, trajala je samo 10 dana nazalost. Dugo sam imao solidnu servu sa visokim izbacajem, neka moja verzija Ljubisine serve, ali sam i to zaboravio. Sad uglavnom bacim loptu uvis pa dok pada odlucim sta da uradim ali previse cesto promasujem. Bolje je imati manji broj uvezbanih servi.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Ciljevi za 2012

Postod Pedja » 06.01.2012, 11:28

Moj cilj je da smršam 10 Kg...mislim da ću tako mnogo popraviti igru...moći ću da uđem u staru garderobu i samim tim neću morati da kupujem novu!Tako ću uštedeti pare koje ću moći uložiti u opremu!... :yahoo: :grin: :yahoo: :D :D
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Ciljevi za 2012

Postod Vladojica » 06.01.2012, 11:55

Moj cilj je da ne menjam rekete ni gume i da naucim push/block igru travom, zabranjenom ili dozvoljenom, sve jedno :)
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Ciljevi za 2012

Postod ZoranV » 08.01.2012, 12:27

Moj cilj je da mi obe noge i ruke kolko tolko rade tokom sledece godine...
Ivane, sto ne pokusas onu moju preklapacu forhendom sa zamahom sa backhenda, em jako i brzo tackira, em zbuni protivnika :)
ZoranV
 
Postovi: 1262
Pridružio se: 07.05.2011, 17:35
Lokacija: Cerak II
Reket: 120+ gume 230+

What is the point of playing safe shots when you can miss with style

Re: Ciljevi za 2012

Postod filip » 08.01.2012, 12:46

Vladojica je napisao:Moj cilj je da ne menjam rekete ni gume i da naucim push/block igru travom, zabranjenom ili dozvoljenom, sve jedno :)


Cilj je kratko trajao :D
Korisnikov avatar
filip
 
Postovi: 936
Pridružio se: 27.02.2011, 19:36
Reket: Joola trix fast
fh: t05 2.1
bh: joola express one 2.0

Re: Ciljevi za 2012

Postod Vladojica » 08.01.2012, 12:50

filip je napisao:
Vladojica je napisao:Moj cilj je da ne menjam rekete ni gume i da naucim push/block igru travom, zabranjenom ili dozvoljenom, sve jedno :)


Cilj je kratko trajao :D


Plan pocinje sa primenom od 1. februara :D. Januar je mesec za slavlja i opustanje. :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Ciljevi za 2012

Postod ivan » 08.01.2012, 13:19

ZoranV je napisao:Moj cilj je da mi obe noge i ruke kolko tolko rade tokom sledece godine...
Ivane, sto ne pokusas onu moju preklapacu forhendom sa zamahom sa backhenda, em jako i brzo tackira, em zbuni protivnika :)

Da, nazalost razmisljao sam i o tom nerezonskom udarcu.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Ciljevi za 2012

Postod love this game » 09.01.2012, 12:22

1. Drzanje koncentracije na visokom nivou tokom meca :ugeek:
2. Borba za svaki poen dok se mec ne zavrsi :clapping:
3. Raznovrsnost prilikom vracanja serve protivniku :idea:
4. Ostati HLADNE GLAVE u prelomnim trenutcima meca :cool:
5. Odlepiti se od stola posle servisa :arrow:
6. Popraviti bekend napad ;)
7. Menjati ritam u toku poena :arrgghh:
8. Prilikom odbrane ne vracati samo prazne lopte :banghead:
9. Izbaciti nepotrebno kretanje u poenu :hug:
10. Pronalaziti slabosti protivniku :cray:

:good: Idemoooo :clapping:
Korisnikov avatar
love this game
 
Postovi: 34
Pridružio se: 11.12.2011, 13:39
Lokacija: Beograd
Reket: Butterfly Maze Passion
fh: LKT Rapid SPEED max
bh: LKT Rapid SPEED 2.0

Re: Ciljevi za 2012

Postod ZoranV » 29.01.2012, 20:40

Pa to ti dodje ko prva petoletka (termin za petogodisnji plan, iz doba FNRJ)...
ZoranV
 
Postovi: 1262
Pridružio se: 07.05.2011, 17:35
Lokacija: Cerak II
Reket: 120+ gume 230+

What is the point of playing safe shots when you can miss with style

Re: Ciljevi za 2012

Postod ivan » 29.01.2012, 20:48

pa petogodisnji planovi su sasvim normalna stvar. I danas ih sve drzave i firme imaju, samo ih blam da koriste taj termin, nego izmisle nesto fensi.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Sledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron