Postovanje pravila i fer plej u amaterskim mecevima

Generalne teme o stonom tenisu.

Re: Postovanje pravila i fer plej u amaterskim mecevima

Postod Pedja » 18.06.2011, 16:25

Ivane,uvodni komentar ti je najbolji do sad,svaka čast!
Pedja
 
Postovi: 1006
Pridružio se: 19.03.2011, 20:56
Reket: Stiga Clipper Wood WRB, gume- fh Rakza 7-max, Bh Dr Neubauer K.O. 2,0 mm

Re: Postovanje pravila i fer plej u amaterskim mecevima

Postod First » 18.06.2011, 16:33

O moajkooooo milaaaaa, hahahahhahaha, ovo za lopticu me je nacisto oborilo sa nogu, aaaaaa...... Znaci zamisljam tipa preko puta mene, rukujemo se pre meca, pita me "jel imas lopticu", ja potvrdno klimam glavom i dobacujem mu je, a on je celu smota u usta i pocne da je sisa, a ja zinuo da mu kazem da mi je upravo tri puta ispala na pod...... Pa umro bih od smeha, hahahaha, joj ljudi pa gde srecete te likove, recite molim vas, moram to da vidim, pa posle mogu da batalim pingic :-D
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Postovanje pravila i fer plej u amaterskim mecevima

Postod djordjestanic » 18.06.2011, 19:36

Pa nek sisa, taman ce da skloni onaj beli prah koji ostaje na gumama...
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Postovanje pravila i fer plej u amaterskim mecevima

Postod First » 18.06.2011, 23:38

djordjestanic je napisao:Pa nek sisa, taman ce da skloni onaj beli prah koji ostaje na gumama...


A mozda je to "onaj" prah, samo sto mi to jos ne znamo :-D
Elem, ako znate nekog ko voli da sisa nove loptice, imam celu kesu od 100 komada, sve su nove, pa ima da se igra celo popodne, ionako me nervira ono belo kad ostaje po gumi :)
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Postovanje pravila i fer plej u amaterskim mecevima

Postod djordjestanic » 18.06.2011, 23:57

Kazem ja... Treba zaposliti sisoja :)
https://www.youtube.com/user/joes021 - puno mečeva veterana i Restlins lige
https://cryptolandscout.com/ - Crypto trading tool for Binance (mojih ruku delo)
https://www.freewebsitestudio.com/ - program za pravljenje web stranica (mojih ruku delo)
Korisnikov avatar
djordjestanic
 
Postovi: 1700
Pridružio se: 13.06.2011, 22:26
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Pravila stonog tenisa

Postod Cermet » 07.01.2013, 14:16

Ovo je dobra tema da se popriča i o navodno "lakim" kršenjima pravila koje pojedini igrači koriste u igri, mislim da svi moramo biti odlučni da se to ne dozvoli.

Mene ubedljivo najviše nervira kada nabacuju loptu na reket prilikom serviranja. To je možda i najčešće kršenje pravila ali daleko je od bezazlenog, naprotiv, često može i da opredeli rezultat.

U mom (nevelikom) igračkom stažu nekoliko puta mi se desilo da sam od nekih kvazi-igrača gubio zato što ogroman procenat poena dobijaju na sledeći način:

Prilikom serviranja nabace loptu na reket i onda odserviraju gornji side-spin što je onima koji igraju sa Tenergy-like gumama vrlo teško da precizno vrate. Nakon što im se ta lopta nekako vrati sledi tačka i tu je kraj.

Ali kada mu kažem da servira pravilno i da loptu izbaci vertikalno i da je ne nabacuje na reket - onda nema ni teorijske šanse da joj prenese toliku postraničnu rotaciju. Tada tu loptu lako vraćam tamo gde želim i ubrzo poentiram. Znači, kada te igrače naterate da serviraju pravilno, dobijate ih daleko lakše.

Ali čim ih opomenete, izreći će gomilu besmislenih "objašnjenja" kako ne krše pravila, kako "i onaj tamo tako servira", bla, bla..., jer i sami znaju da ako ih naterate da igraju pravilno, šanse su im mnogo manje.

Međutim, treba biti dosledan u zahtevu za pravilnim serviranjem i ne treba im dozvoljavati te prljave trikove.
Cermet
 
Postovi: 80
Pridružio se: 26.03.2012, 02:21
Lokacija: Pančevo
Reket: Butterfly Timo Boll ZLF

FH: Butterfly Tenergy 05 FX 1,9mm
BH: Butterfly Tenergy 05 FX 1,7mm

Re: Pravila stonog tenisa

Postod grof.58 » 07.01.2013, 14:43

pa to su sva pravila koja republički sudija mora znati i imati u malom prstu što kažu.ja imam republički ispit a sudim i tu itamo koji međunarodni turnir.što se tiče Wang Hao i njegovog bekhenda je potpuno u redu jer mi objasni kako može da udari lopticu sa tom,navedenoj izlizanoj strani s njegovim bekhendom.on igra drugačije taj bekhend nego Tan Ryi koji igra japanese pen holder.kod Wang Haoa nije šanse da udari tu lopticu s navedenom gumom kako ti misliš
grof.58
 
Postovi: 34
Pridružio se: 23.07.2012, 16:12

Re: Pravila stonog tenisa

Postod ivan » 07.01.2013, 21:16

grofe, koristis li google translate za pisanje postova?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Pravila stonog tenisa

Postod phrnjak » 07.01.2013, 23:16

grof.58 je napisao:pa to su sva pravila koja republički sudija mora znati i imati u malom prstu što kažu.ja imam republički ispit a sudim i tu itamo koji međunarodni turnir.što se tiče Wang Hao i njegovog bekhenda je potpuno u redu jer mi objasni kako može da udari lopticu sa tom,navedenoj izlizanoj strani s njegovim bekhendom.on igra drugačije taj bekhend nego Tan Ryi koji igra japanese pen holder.kod Wang Haoa nije šanse da udari tu lopticu s navedenom gumom kako ti misliš

Kralju, sve si u pravu!
Najbolji način da povratite vaš novac je da ga potopite u flašu viskija.
Korisnikov avatar
phrnjak
 
Postovi: 657
Pridružio se: 17.04.2011, 22:21
Reket: penhold KongLiHui, tenergy 05 max, palio.

Re: Postovanje pravila i fer plej u amaterskim mecevima

Postod Nemanja23 » 08.01.2013, 03:47

E sto se mene tice ne moze me skoro nista od navedenog iznervirati pa cak i kradja poena,gume drugacije,serva iz ruke nikakav problem,3 seta se igra imam sasvim dovoljno da se naviknem i pobedim ako sam bolji.Inace protivnik sam varanja i kradja u stonom tenisu,mislim to sve ide na cast tih ljudi koji to rade a ima ih nazalost dosta,ali stvarno ne znam kako posle meca kad onako sami sa sobom razmisljaju i pomisle pa jebote dobio sam mec jer sam lagao i varao,ne bi mogao tako nikad da razmisljam,osecao bi se bukvalno kao gov**,a kamoli da se radujem posle nefer pobede...Ali ono sto moze da me iznervira na ovim amaterskim turnirima je kad loptica,sa susednog stola padne u blizini mog stola,onda krece dranje stop,a naprimer vec imam dobijen pojen,zatim setanje u blizini stola,ne znam sad ovde bas tacno da objasnim,ali te stvari me najvise izbace iz takta,jer opicno dodje i do verbalnog sukoba,pa se ti posle konecntrisi i vrati u mec...
Nemanja23
 
Postovi: 40
Pridružio se: 17.10.2012, 23:45

PrethodniSledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju