Postovanje pravila i fer plej u amaterskim mecevima

Generalne teme o stonom tenisu.

Re: Postovanje pravila i fer plej u amaterskim mecevima

Postod cosmicphunk » 09.06.2013, 16:06

sto se tice toga kada protivnik servira iz ruke, ja jednostavno dignem ruku, zaustavim lopticu, vratim mu je nazad i pokazem da lopticu baci vise u vis!
taj poen bi trebao da ide meni, ali ja sam fer i kazem mu da servira ponovo.

ako opet isto uradi, poen racunam sebi. ako se u tom slucaju on nesto pobuni, kazem mu 'good-bye', i napustim salu. ciao-zdravo.


cak sam imao slucaj da lik baci lopticu i udara je u njenoj uzlaznoj putanji, pritom je drzi negde na granici vidljivosti kod ivice stola, wtf.....ali i tog lika sam sankcionisao:)
cosmicphunk
 
Postovi: 14
Pridružio se: 17.02.2012, 00:24
Reket: Butterfly Michael Maze OFF
fh: Butterfly Tenergy 05 (max)
bh: Tibhar Evolution FX-P (max)

Re: Postovanje pravila i fer plej u amaterskim mecevima

Postod Mixajlo » 11.06.2013, 14:20

Ivane čestitam na temi i načinu na koji si izložio dosta nepravilnosti. Stoni tenis igram rekreativno ali i kad sam ga igrao aktivno dešavale su razne nepravilnosti. Nekada su sudije rešavale stvar a danas su samo nemi brojači poena... Kako god, kad sam ja u pitanju poštujem pravila. Gume su zalepljene novim lepkom, ne pravim ni jedan od navedenih faulova. U igri uživam, pokušavam da se nadmudrujem sa protivnikom... Mislim da igrač svojim ponašanjem, pravljenjem prekršaja koji nisu u skladu sa pravilima stonog tenisa govori dosta o sebi, on slično radi i u životu... Takve igrače uzimam onakve kakvi su a ne kakvi bi trebalo da budu, oni mi ne mogu biti prijatelji, više su za izbegavaje. Pre mnogo godina igrao sam odlučujući meč, treći set(igralo se do 21 u dva dobijena) na razlici protivnik na servisu, pritisnuo je palcem lopticu i ulubio je i sa takvom lopticom servirao. Sudija je dodelio poen meni, nastala je frka ali sudijska se nekad poštovala. Pravila treba da se poštuju! :amen:
Mixajlo
 
Postovi: 20
Pridružio se: 01.09.2012, 10:38
Lokacija: Ruma
Reket: TSP REFLEX 50 OFF Fh sriver D-13-L Bh TACKINESS-C

Prethodni

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron