Rekreativni igrač, veteran

Generalne teme o stonom tenisu.

Re: Rekreativni igrač, veteran

Postod jbgwtf » 01.09.2014, 17:43

LucicNS je napisao:Tačno je sledeće:

Rekreativci su igrači koji se u datom momentu sportom bave rekreativno i nebitno je kakav je njihov status bio u prethodnom periodu.


sto bi znacilo , ti ove sezone igras super ligu za pare , odlucis recimo iz nekog razloga da pauziras sezonu u medjuvremenu treniras aktivno i dodje tako turnir i ti se izjasnis kao rekreativac , a realnost je drugacija - ja sam zato za onu opciju 3 god neaktivan...
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Rekreativni igrač, veteran

Postod ivan » 01.09.2014, 23:46

Rekao bih da je sustina svega da stoni tenis ima sve manje poklonika i da su isti sve stariji i stariji u proseku. I da je vrlo bitno privuci ljude na takmicenje, mnogi (ja npr) ne bi potegli za Krusevac ili Becej ako ce da igraju samo u jednoj kategoriji, pa se zato malo gleda mimo tih ne sasvim jasnih pravila. Negde su veterani od 35 godina, negde od 40, ne bi me cudilo da uskoro bude i od 30, ako ce to da poveca broj ucesnika.

Za mene je amater onaj ko nije profesionalac. Profesionalac je onaj kome je stoni tenis jedini posao. Ako si 8 sati na dan programer a odigras stoni 2 puta nedeljno i kao igras za neki klub od kog dobijes dve gume i dva placena turnira van svog mesta po sezoni, ti si programer a ne profesionalac. A i ako dobijes nesto vise para poput 1000E za sezonu to je opet smesno, neces preziveti od 100 e mesecno. Za rekreativca ne znam sta bih rekao, mozda onaj ko se ne takmici na bilo kakvim turnirima, igra s prijateljima zbog zabave/zdravlja/podjebavanja...? U pogledu snage rekreativci i amateri se cesto preklapaju na nizem nivou amatera. Vrlo je maglovito, ja bih to ukinuo i zadrzao samo amatere/profesionalce. Mislim da je u boksu jos ta podela na profesionalce i amatere koji jedino mogu ucestvovati na olimpijadama?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Rekreativni igrač, veteran

Postod LucicNS » 03.09.2014, 15:17

jbgwtf je napisao:
LucicNS je napisao:Tačno je sledeće:

Rekreativci su igrači koji se u datom momentu sportom bave rekreativno i nebitno je kakav je njihov status bio u prethodnom periodu.


sto bi znacilo , ti ove sezone igras super ligu za pare , odlucis recimo iz nekog razloga da pauziras sezonu u medjuvremenu treniras aktivno i dodje tako turnir i ti se izjasnis kao rekreativac , a realnost je drugacija - ja sam zato za onu opciju 3 god neaktivan...


Ko se bavi sportom rekreativno, taj ne trenira aktivno.

Za koju opciju si ti, ja ili neko treći je potpuno nebitno, pa makar se pozivao i na neki pravilnik (koji se menja kako kome padne na pamet)
jer svima je jasno šta je stvarno rekreativac, šta amater, šta veteran, a šta profesionalac.

Jedino je veteran tačno određen nekim pravilima, a sve ostale kategorije su stvar vujaklije ili nekog sličnog rečnika i potpuno je isprazno izmišljati rupu na saksiji po sopstvenom nahođenju.

p.s. što se tiče turnira i ograničavanja na određen krug potencijalnih igrača, to je stvar organizatora turnira
i teksta poziva na isti u kome može da se bliže utvrdi ko može, a ko ne može da igra.

Kolenica kup je očigledan primer kada organizator odredi starosne kategorije veterana koje nisu
u skladu sa svetskim "zakonom", ali su u skladu sa željenom masovnošću turnira.
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Re: Rekreativni igrač, veteran

Postod jbgwtf » 03.09.2014, 18:21

kako organizator kaze, takava su pravila..
btw
znam rekreativce, u pravom smisu te reci koji 4-5x nedeljno igraju :D - zato sam to i reko
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Prethodni

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron