Osnivanje novog kluba

Generalne teme o stonom tenisu.

Osnivanje novog kluba

Postod TalicniTom » 21.03.2014, 15:22

Veliki pozdrav svima, nadam se da sam pogodio podforum u kojem postavljam ovu temu :)

Drugari i ja redovno igramo stoni tenis, rekreativno, daleko smo od profesionalaca, ali nismo ni toliko losi. Imali smo prilike da igramo i sa nekim, da tako kazem, pravim igracima, koji igraju po nizim ligama, i videli smo da mozemo i sa njima da igramo. Zato smo dosli na ideju da osnujemo nas klub i da se, pre svega iz zabave, stvarno takmicimo u najnizoj ligi. Za pocetak :D

Da li bi neko upuceniji u ovo mogao da nam kaze koliko bi nas kostala takva zabava? Koliki su otprilike troskovi klubova koji igraju u nizim ligama? Sta se sve placa? Sta nam je sve potrebno da organizujemo mec?

Mi smo iz Smederevske Palanke i Velike Plane, pa bismo registrovali klub u jednom od ova dva grada. Pretpostavljam da bi smo bili pod okriljem STS Beograda... Da li je ova Regionalna liga (sa grupama A i B), koju vidim na sajtu STSB, najnizi rang takmicenja ili postoji jos neka liga ispod nje? Takodje me zanima da li bismo vec od sledece sezone mogli da upadnemo u ligu, vidim da u ovoj grupi B postoji jedno slobodno mesto...

Hteli smo da zovemo STSB i STSS, ali je ipak bolje da se prvo malo raspitamo o tome, kako bismo bili iole upuceni... Toliko za pocetak, hvala unapred :)
TalicniTom
 
Postovi: 3
Pridružio se: 21.03.2014, 02:17

Re: Osnivanje novog kluba

Postod zhang jike » 21.03.2014, 21:24

To je najniza liga. Ukoliko bi ste se osnovali pre pocetka sl. sezone, nastubili bi ste u istoj ! Troskovi i nisu bas zanemarljivi. U zavisnosti od organizatora (stsb) zavisice konkretno i troskovi. Ukoliko se bude igralo turnirski (tj. nadju zamenu za imt salu) putuje se do te sale i odigravaju dva kola. Takodje zavisi i dali ce se igrati dvokruzno (trebalo bi). Ovde su u principu troskovi manji. Ukoliko se bude igralo kao sada (svaka ekipa mora da ugosti sve ekipe iz lige, tj. grupe, i da ode na gostovanje kod istih) troskovi su nesto veci, jer imas i gostovanja do Plane, Sabca, Valjeva itd.
Pored putovanja, troskovi su i placanje sudija kada si domacin, zatim registracija igraca, lekarski pregled igraca, kotizacija takmicenja, i verovatno nesto novca za samo osnivanje.
Poz
zhang jike
 
Postovi: 413
Pridružio se: 28.05.2012, 15:08
Reket: Daska: Timo Boll Spirit (fl)
Fh: Stiga Calibra Lt Sound (max)
Bh: Stiga Calibra Lt Sound (max)

Re: Osnivanje novog kluba

Postod ivan » 21.03.2014, 22:19

Upravo sam bio otkucao poveci posto sa svim detaljima, posto sam i sam prosao kroz registraciju, sa istim pocetnim entuzijazmom, i taman da posaljem, kad mi igraci otkazase za sutrasnji mec, a i za odlozeni termin (koji uopste nije lako naci), tako da menjam stav, i sve sto imam da kazem na ovu temu je 'Ne isplati se cimati'. Otkazujem ucesce u ligi i povlacim se sa svih funkcija u klubu.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Osnivanje novog kluba

Postod TalicniTom » 21.03.2014, 23:07

Hvala obojici :)

Ivane, nadam se da ces se predomisliti, pre svega oko povlacenja iz kluba, ali i oko posta koji si napisao... Nadam se da ce sve biti u redu :)
TalicniTom
 
Postovi: 3
Pridružio se: 21.03.2014, 02:17

Re: Osnivanje novog kluba

Postod reketas » 22.03.2014, 00:38

Igraci zahtevaju od direktora kluba , da stisa malo strasti , a energiju usmeri u adekvatne treninge (trening po Q 7 sistemu , usmerenom na jacanje desne ruke i bolji bh), kako bi u nastojecem periodu bio hladne glave i mirne ruke ,sto bi imalo za posledicu uvodjenje tima u visi rang.
Ostavka i povlacenje sa funkcije nece ti biti dozvoljeno (dok ne isplatis zaostala dugovanja prema igracima u vidu nicega , kao i dugo ocekivano povecanje plate za duplo , jer zaista duplo od nista nam puno znaci....:)
Sto se tice entuzijazma za osnivanje st kluba , to bih svakom preporucio jer na taj nacin , se povezuju ljudi , druze , jacaju timski duh , bave se sportom koji je jako zanimljiv i koristan.
Samo kada bi se na neki nacin mogao izbeci zvanicni savez i svaka peripetija u vezi njega.
reketas
 
Postovi: 228
Pridružio se: 15.02.2011, 22:54
Reket: Drvo : tibhar texo c7
Gume: fh donic blluefire m1 max
bh tenergy 64 2.1

Re: Osnivanje novog kluba

Postod acaloz97 » 22.03.2014, 22:26

Drage komsije,
Bas ste nas obradovali sa idejom osnivanja novog kluba, jer i mi iz Lozovika upravo na tome radimo. Spremili smo kompletnu dokumentaciju i u ponedeljak je predajemo u Agenciju za Privredne Registre.
Nas e-mail je stklozovik@gmail.com, javite se, pa cemo moci da vas uputimo u kompletnu proceduru formiranja novog kluba. Po nekim nasim informacijama, trebalo bi da se sve zavrsi do polovine maja, kako bi mogli da se prijavite za ligasko takmicenje sezone 2014/15.
Ovim putem vam predlazemo odigravanje prijateljskog meca u sto skorije vreme.
Pozdrav :)
acaloz97
 
Postovi: 8
Pridružio se: 05.11.2013, 15:54
Reket: Drvo: Andro Kinetic Supreme Zylon/Kiso-Hinoki OFF-
FH: DHS Hurricane 3 Neo Provincial
BH: Butterfly Tenergy 05

Re: Osnivanje novog kluba

Postod TalicniTom » 22.03.2014, 23:50

Drage komsije, hvala najlepse :) I vi ste nas obradovali! Javicemo vam se sigurno, a verujem da nece biti problema oko odigravanja prijateljskog meca :)
TalicniTom
 
Postovi: 3
Pridružio se: 21.03.2014, 02:17


Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron