Tehnika igre sa travom

Generalne teme o stonom tenisu.

Re: Tehnika igre sa travom

Postod First » 21.03.2014, 23:45

Opet ću ti ponoviti, ako bi uradio pimpl kako se radi sa klasičnim gumama, loptica bi odletela u vis. Moraš push uraditi pod odredjenim uglom. Sve ovo što pukušavam da ti objasnim je lakše shvatiti ukoliko vidiš o čemu ti pričam. Evo jedan link koji će ti razjasniti ovo o čemu govorim...

http://www.youtube.com/watch?v=i-3s64ArxCI
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Tehnika igre sa travom

Postod djhumantorch » 22.03.2014, 08:34

Sad mi je jasno :) Odlicno si ovo nasao, puno hvala, zaista, kad nesto vidis, mnogo je ociglednije. Covjek je zaista fino objasnio, sta i kako, tako da mi ostaje samo da to vjezbam, a od pimpla cu se odvikavati, idem sa novom tehnikom u nove radne pobjede :)
djhumantorch
 
Postovi: 9
Pridružio se: 18.03.2014, 13:04

Re: Tehnika igre sa travom

Postod LucicNS » 22.03.2014, 22:40

djhumantorch je napisao:Sad mi je jasno :) Odlicno si ovo nasao, puno hvala, zaista, kad nesto vidis, mnogo je ociglednije. Covjek je zaista fino objasnio, sta i kako, tako da mi ostaje samo da to vjezbam, a od pimpla cu se odvikavati, idem sa novom tehnikom u nove radne pobjede :)


Ako si odbrambeni igrač ili lovac zanemari nastavak.

Pogrešan izbor gume. Apsolutno ništa sa tom gumom ne možeš da uradiš kod stola. Maksimalan domet ti je da dobijaš slabije igrače i početnike.
Ili skidaj sunđer ili stavljaj antispin i onda gledaj šta ćeš i kako. Inače, ta guma kod stola na protivnički pimpl i postranične rotacije vraća prazne lopte,
a na spin vraća blago rezane. Napad sa njom rezultira presporom praznom loptom. Svaki malo bolji igrač će te osetiti u prvih par poena i onda imaš
veliku rupu na bekendu. Svaki efekat koji trava daje kod stola si skoro anulirao sunđerom. Čak je i propadanje lopte minimalno.

Skidanjem sunđera značajno povećavaš neprijatne efekte kod vraćanja, a stavljanjem antispina značajno povećavaš brzinu.
Guma koju ti koristiš je projektovana da ZAREŽE loptu sa distance kad joj se dolazna rotacija jako umanji i da primi servu tako
da ti da dovoljno vremena da se odmakneš od stola i počneš da braniš.
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Re: Tehnika igre sa travom

Postod djhumantorch » 23.03.2014, 10:11

LucicNS je napisao:
djhumantorch je napisao:Sad mi je jasno :) Odlicno si ovo nasao, puno hvala, zaista, kad nesto vidis, mnogo je ociglednije. Covjek je zaista fino objasnio, sta i kako, tako da mi ostaje samo da to vjezbam, a od pimpla cu se odvikavati, idem sa novom tehnikom u nove radne pobjede :)


Ako si odbrambeni igrač ili lovac zanemari nastavak.

Pogrešan izbor gume. Apsolutno ništa sa tom gumom ne možeš da uradiš kod stola. Maksimalan domet ti je da dobijaš slabije igrače i početnike.
Ili skidaj sunđer ili stavljaj antispin i onda gledaj šta ćeš i kako. Inače, ta guma kod stola na protivnički pimpl i postranične rotacije vraća prazne lopte,
a na spin vraća blago rezane. Napad sa njom rezultira presporom praznom loptom. Svaki malo bolji igrač će te osetiti u prvih par poena i onda imaš
veliku rupu na bekendu. Svaki efekat koji trava daje kod stola si skoro anulirao sunđerom. Čak je i propadanje lopte minimalno.

Skidanjem sunđera značajno povećavaš neprijatne efekte kod vraćanja, a stavljanjem antispina značajno povećavaš brzinu.
Guma koju ti koristiš je projektovana da ZAREŽE loptu sa distance kad joj se dolazna rotacija jako umanji i da primi servu tako
da ti da dovoljno vremena da se odmakneš od stola i počneš da braniš.




LucicNS, odlicna primjedba. Evo sta je konkretno moj problem. Vracanje nekih servi, poput backspin serve mi je pravilo dosta frke, jer mi loptica propada u mrezicu. Ja jesam lovac, i moja comfort zone je dalje od stola, medjutim, moji protivnici teze da me privuku stolu konstantnim pimplanjem i da tu oni cekaju moju gresku da napadnu. Dakle, koriste moju taktiku na obrnut nacin, jer ja se udaljavam i samo cekam da me napadnu, ne bih li rezao travom ili kontra spin slao na forehand-u. Zato ja pitam koje su mi solucije za serve, za igru blize stolu, pogotovo sto protiv mene koriste i onu klasiku duga-kratka. Ima li neko od vas ideju, kako se travom moze vratiti serva bez spina? LucicNS, u slucaju da bih nekad htio skinuti spuzvu, znas li kako se to radi, posto sam cuo da su neki kod mene to pokusavali, i nije im poslo za rukom, ostetili su gumu.
djhumantorch
 
Postovi: 9
Pridružio se: 18.03.2014, 13:04

Re: Tehnika igre sa travom

Postod djhumantorch » 23.03.2014, 22:26

I da, ima jedna stvar oko koje bi mi trebao savjet. Ljudi mi cesto serviraju topspin u stranu, ili ravnu lopticu. Ja zarezem, a loptica, nekad ode visoko, nekad nize, ali, uglavnom mi bekendom spucaju paralelu. Naravno, jer me otjeraju u stranu. Sta predlazete, ljudi, kako to rjesavati
djhumantorch
 
Postovi: 9
Pridružio se: 18.03.2014, 13:04

Re: Tehnika igre sa travom

Postod LucicNS » 23.03.2014, 23:40

djhumantorch je napisao:Vracanje nekih servi, poput backspin serve mi je pravilo dosta frke, jer mi loptica propada u mrezicu. Ja jesam lovac, i moja comfort zone je dalje od stola, medjutim, moji protivnici teze da me privuku stolu konstantnim pimplanjem i da tu oni cekaju moju gresku da napadnu. Dakle, koriste moju taktiku na obrnut nacin, jer ja se udaljavam i samo cekam da me napadnu, ne bih li rezao travom ili kontra spin slao na forehand-u. Zato ja pitam koje su mi solucije za serve, za igru blize stolu, pogotovo sto protiv mene koriste i onu klasiku duga-kratka.


Odbrambeni igrači jako retko odigravaju kratke lopte. Dugim loptama sprečavaju protivnika da im skraćuje i teraju ga na napad.

djhumantorch je napisao:Ima li neko od vas ideju, kako se travom moze vratiti serva bez spina?


Ima neko :wink:
kratku pušem (slajzom - teniski termin), a dugačku obavezno vratiti što više dijagonalno, a servu prema sredini vraćaš u sredinu.
Zadovoljavajuća lopta je što niža i što duža.

djhumantorch je napisao:LucicNS, u slucaju da bih nekad htio skinuti spuzvu, znas li kako se to radi, posto sam cuo da su neki kod mene to pokusavali, i nije im poslo za rukom, ostetili su gumu.


Neće ni tebi. Kupiš novu gumu bez sunđera. Ako ti i pođe za rukom, toliko si razvukao neravnomerno gumu da možeš komotno da je baciš.
LucicNS
 
Postovi: 514
Pridružio se: 01.08.2011, 21:08
Lokacija: Novi Sad
Reket: Drvo: TTS Tesla OFF++
FH: Butterfly Tenergy 05 max
BH: Donic Pirahna 0X

Re: Tehnika igre sa travom

Postod djhumantorch » 24.03.2014, 00:00

OK, jasno mi je sto si napisao da trebam dijagonalno ici kad je duga topspin serva, ali, problem je sto ta loptica nekako nije ni duga ni kratka, nesto izmedju, pa onda ja kao rezem, probam ici dijagonalu, pa me ovi srede. Zato pitam, da li je u tom slucaju bolje udariti ravno travom, ili rezati, i na koji nacin, to me malo buni
djhumantorch
 
Postovi: 9
Pridružio se: 18.03.2014, 13:04

Prethodni

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron