Pravila stonog tenisa

Generalne teme o stonom tenisu.

Re: Pravila stonog tenisa

Postod zorog » 19.02.2017, 16:07

Da..sme....tj ne sme se dodirivati sto samo slobodnom rukom tj rukom u kojoj nije reket.
Korisnikov avatar
zorog
 
Postovi: 374
Pridružio se: 09.11.2011, 15:22
Lokacija: Beograd
Reket: DHS Hurricane Hao Pen
FH Donic Acuda S1
BH Donic Acuda S2

Re: Pravila stonog tenisa

Postod loptas » 02.04.2017, 13:41

Letimicno sam pogledao pravila navedena u prvom postu ali i dalje nisam siguran kako se boduje pomalo bizaran poen u kome sam juce ucestvovao...

Udarao sam nekoliko puta za redom visoke lopte, a protivnik se branio prvo sa poludistance, a zatim i sa distance.
Prilikom svakog napada, dodavao sam dozu gornje rotacije(zatvorenim reketom odozgo i unapred), dok je protivnik vracao prvo ravno blokom(povrsina reketa normalna na pod), a zatim pokretom odozdo prema gore(povrsina reketa paralelna sa podom), u oba slucaja bez ili sa vrlo malo dodate rotacije.
U jednom trenutku, protivnik je vratio lopticu pokretom odozdo prema gore pri cemu je dodao nesto vise zadnje rotacije tj. zasjekao...
Loptica je isla u visokom luku, pala na mojoj strani tik iza mreze(1-2cm) i odskocila visoko ali tako da je pocela da se vraca na protivnikovu stranu.
Obisao sam sto sa strane i udario lopticu koja je vec bila iznad protivnikove polovine stola nekih 4-5cm od mreze.
Poen smo pripisali meni ali i dalje nisam siguran da li je to bilo ispravno...

1. Da li se udaranje loptice iznad protivnikove povrsine stola smatra nekom vrstom "prelaza" ili je to regularno?

2. Sta bi bilo u slucaju da nisam udario lopticu i da je ona odskocila na protivnikovoj strani nakon sto je odskocila na mojoj?
Po pravilu 2.10.1.3, ispada da bi poen bio za protivnika ako dobro tumacim...
"2.10.1.3 ako lopta, posle ispravnog udarca, dodirne bilo šta osim mreže i njenih
nosača, pre nego što je protivnik udari."
Nije tenzor za me'
loptas
 
Postovi: 8
Pridružio se: 22.10.2014, 09:08
Reket: Xiom Solo
Fh: Xiom Musa
Bh: Armstrong Seifuku SS

Re: Pravila stonog tenisa

Postod rekreativac » 02.04.2017, 17:54

1. Твој поен. Регуларно је (осим уколико се не наруше нека друга општа правила... дакле, лепо сте бројали).
2. Био би противников поен.
Поздрав.
rekreativac
 
Postovi: 39
Pridružio se: 28.10.2012, 17:55

Re: Pravila stonog tenisa

Postod loptas » 07.04.2017, 20:31

Hvala na odgovoru.
Nije tenzor za me'
loptas
 
Postovi: 8
Pridružio se: 22.10.2014, 09:08
Reket: Xiom Solo
Fh: Xiom Musa
Bh: Armstrong Seifuku SS

Prethodni

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju