Igrati sa naocarima ili bez?

Generalne teme o stonom tenisu.

Igrati sa naocarima ili bez?

Postod ivan » 27.07.2011, 16:47

Pre godinu dana sam poceo da nosim naocare. Dioptrija mi je -0.75, valjda cilindricna, sa uglovima 180 i 90 stepeni (astigmatizam). Posto nije bilo sanse da se naviknem na -0.75, zbog cudnog problema, gde mi sve na desnoj strani postane malo blize i malo manje - recimo kad gledam monitor on ne izgleda kao pravougaonik nego kao neki trapez da kracom desnom stranom - smanjili mi dioptriju na 0.25, gde je sve to manje izrazeno, ali i dalje postoji. A ja uzasno mrzim kad mi je nesto odjednom blize nego sto treba da bude - oduvek sam se ponosio odlicnim osecajem za prostor, a sad odjednom sve nesto iskrivljeno :( . Problem se inace javljao i sa onim staklima sa kojim testiraju vid, isao sam kod trojice, tako da nije do primerka naocara. I sad me nervira da igram s njima - a i da ih nosim uopste - jer mi sve deluje malo preblizu. A narocito s desne strane. Ako ih nosim ceo dan onda nakon 3-4 nedelje to iskrivljenje se izgubi, ali se onda pojavi na levoj strani cim skinem naocare.
Vidim da dosta ljudi igra sa naocarima, da li igranje s naocarima izaziva poteskoce u proceni polozaja lopte? Ili neke druge? Da li je mozda neko imao slican problem...?
Mada ja i bez naocara promasim 20% lopti, verovatno ne moze gore od ovoga biti...
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Igrati sa naocarima ili bez?

Postod phrnjak » 27.07.2011, 17:07

To mi je najbolnija tacka. Moram da priznam da mi umor prvo udara na oci (nekoga bole ruke ili noge). Probao sam bez naocara i mogu samo ako sam za klasu bolji od protivnika. Poseban problem je povecana vlaga u sali. Tada svi imaju problem sa spinovanjem lopti, preteranim znojenjem, a ja jos i sa maglenjem naocara (ne rade mi brisaci). Nekoliko puta mi se cak desilo da u toku igre reketom ili rukom slucajno pomerim naocare iz lezista i ne vratim ih (ne stignem) i tako zavrsim poen. Dva puta su mi tako i pale na pod. Desno oko je +2,5 pa komotno mogu i na paraolimpijadu.
Najbolji način da povratite vaš novac je da ga potopite u flašu viskija.
Korisnikov avatar
phrnjak
 
Postovi: 657
Pridružio se: 17.04.2011, 22:21
Reket: penhold KongLiHui, tenergy 05 max, palio.

Re: Igrati sa naocarima ili bez?

Postod Vladojica » 27.07.2011, 17:08

Ja bih bez naocara promasio 100% lopti :D.
I ja imam taj astigmatizam i dioptriju oko -3, a to zakrivljenje mislim da je od samih stakala, sto su stakla deblja, to je utisak zakrivljenja na ivicama vidnog polja kad gledas kroz stakla izrazeniji, al na to se covek navikne vremenom. Ja i onako nista ne vidim kad skinem naocari, pa uopste nemam problem sa zakrivljenjem bez naocara :D. Ono sto meni smeta je sto ne mozes da pogledas skroz u stranu, gore ili dole, tj. u onaj deo vidnog polja koji nije pokriven staklima, i onda moram da okrecem ceo vrat jer vidim samo "ispred" sebe :D. Ti bi onda verovatno trebao da razmotris sociva, sa socivima je sve kao da i nemas naocare, ja sam ih nosio jedno vreme al me smaralo da ih stalno cistim vadim i stavljam, jbg :D
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Igrati sa naocarima ili bez?

Postod ivan » 27.07.2011, 17:12

ali brine me da mi opet ne bude sve manje na desnoj strani? Jer, staklo il socivo, ako im je ista diptrija valjda bi trebalo isti efekat da proizvedu? Mene su inace ti 'doktori' ispracali napolje s pricom da kad imas tako razlicite uglove, da to i ne moze da se ispravi savrseno s naocarima, tj da prosto nemam srece.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Igrati sa naocarima ili bez?

Postod First » 27.07.2011, 17:13

Ja nosim naocare, ali nemam ni jedan od pomenutih problema. Hoce neko da ih kupi mozda, prodajem? hahahaha
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Igrati sa naocarima ili bez?

Postod First » 27.07.2011, 17:16

Sad salu na stranu, covek se rodi sa astigmatizmom ili ne. Napraviste od toga bauk, *ebote :) Nista spec, to je blago krivljenje slike, ali se stalnim nosenjem naocara to koriguje. Do skoro oni koji imaju astigmatizam nisu mogli da nose recimo sociva u boji i te fore, sad je sve to napredovalo. Ako ti smetaju naocare, uzmi sociva i stalno ih nosi i resio si problem. Ako hoces nesto radikalnije, idi na operaciju i miran si ceo zivot.
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Igrati sa naocarima ili bez?

Postod scvlada » 27.07.2011, 17:18

Ja nosim -2,75 .Nekako se snalazim sa trakom za kosu koju ne skidam jer čuva da mi kap znoja ne padne na staklo (tad kao da sam u bazenu) a ne za stolom.U principu jeste ograničavajući faktor ali ne i odlučujući.Mislim da ti Ivane treba da nosiš tvrda sočiva da ti isprave astigmatizam (imam ga i ja) ali sa druge strane ne može da se igra sa njima sport.Znači ostaju ti naočare . Pa i onaj Francuz igra sa sočivima a ko zna koliko njih igra sa sočivima.
scvlada
 
Postovi: 726
Pridružio se: 28.03.2011, 16:12
Reket: TBS

Re: Igrati sa naocarima ili bez?

Postod Vladojica » 27.07.2011, 17:22

First je napisao:Ja nosim naocare, ali nemam ni jedan od pomenutih problema. Hoce neko da ih kupi mozda, prodajem? hahahaha


Oci ili naocare? :lol:
"The dark side of the Force is a pathway to many abilities, some considered to be.. unnatural."
Korisnikov avatar
Vladojica
 
Postovi: 2015
Pridružio se: 16.02.2011, 13:28
Lokacija: Beograd
Reket: Tibhar Defense Plus
FH: Joola Phenix
BH: Dr Neubauer Super Block OX

Re: Igrati sa naocarima ili bez?

Postod First » 27.07.2011, 17:23

Mislim da ne mora tvrda sociva, to je bilo ranije za one koje imaju astigmatizam ili veliku dioptriju. Moja sestra vec dugo nosi mekana sociva iako ima astigmatizam. Napredovalo je to dosta. Tvrda sociva ce mu stvarati veliki bol u oku i nece moci dugo da se navikne na njih. Moze i mekana, a sad ako ne zna gde da ide, mogu da pitam sestru, ona zna.

P.S. Djokovic nosi sociva, pa ne vidim da mu smeta da bude najbolji na svetu ;-)
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: Igrati sa naocarima ili bez?

Postod First » 27.07.2011, 17:23

Vladojica je napisao:
First je napisao:Ja nosim naocare, ali nemam ni jedan od pomenutih problema. Hoce neko da ih kupi mozda, prodajem? hahahaha


Oci ili naocare? :lol:


Sve je na prodaju, pa kako se dogovorimo :lol:
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Sledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron