drvo original ili kopija

Generalne teme o stonom tenisu.

drvo original ili kopija

Postod mtb » 12.06.2013, 13:43

u zadnje vreme se prodaju mnoga sumljiva drva dosta jeftinija nego sto su na regularnim sajtovima i sam sam bio prevaren kupovinom drveta koje nije original.
Kupovina preko kupinda ili kupujem prodajem je rizicna a vidim i na ovom forumu da se prodaju laznjaci,moje je pitanje dali su u Markopu Butterfly drva original,recimo primorac off- je 25e a mislim da je cena u inostranstvu veca
mtb
 
Postovi: 77
Pridružio se: 19.04.2013, 15:42
Lokacija: Beograd
Reket: timo boll alc
xiom omega 7 pro
xiom omega 7 pro

Re: drvo original ili kopija

Postod jbgwtf » 12.06.2013, 14:52

kolko sam ja cuo i osetio markop je nepouzdan za kupovinu drvet. a sto se tice guma iz markopa sam uvek dobio bajate il u nekom drugom pakovanju-(tenergy 05 u pakovanju od 05fx- posle nedelju dana se napravlla rupica kod loga).. cuo sam teoriju kako samo Donic tj. Britka prodaje original ,al isto tako mislim da su i tibhar original(kod Nese)..
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: drvo original ili kopija

Postod First » 12.06.2013, 18:25

Mislim da su ipak kod Markopa original drva, s' tim da se primorac- i ova jeftinija prave u Madjarskoj, pa zbog blizine tržišta i cene su niže nego na stranim sajtovima. Za gume pouzdano znam da su valjano bajate i sam pokušava da ih se otarasi (zaliha) čestim akcijama...
Korisnikov avatar
First
 
Postovi: 1395
Pridružio se: 02.03.2011, 01:50
Lokacija: Beograd
Reket: Drvo: Butterfly Timo Boll Spirit
Gume: Butterfly T05 1.9mm
Butterfly T05fx 1.9mm

Re: drvo original ili kopija

Postod jbgwtf » 12.06.2013, 19:41

automatski ta madjarska verzija je neka vrsta kopije... - oni ih rade po licenci, ali ta drva nikad ne mogu da budu ista kao ona sto dolaze iz nemackih fabrika... pre svega zato sto je 100% u nemackoj fabrika bolje opremljena i ima bolje strucnjake(ovde ne mislim samo na stonotenisere)...zato i postoji veliko odstupanje od daske do daske , al s obzirom da je onaj tbs s berze iz markopa- mozda se i kvalitetnija rade tamo , zbog velike potraznje..
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Prodajem drvo Timo Boll Spirit

Postod nenad » 12.06.2013, 20:03

Drugari,kada vec pricamo o originalima i kopijama evo jednog primera koji govori da ni originali nisu nekog velikog kvaliteta kako bi trebali biti.Ja sam svoje drvoTimo Boll spirit kupio u Nemackoj prosle godine platio ga 105 evra.Posle nepune godine rekreativnog igranja na obe strane se podigao prvi sloj tako da drvo vise nema ni 50 posto od prvobitnog kvaliteta.Pozdrav.
nenad
 
Postovi: 5
Pridružio se: 09.09.2012, 08:15
Lokacija: Smederevo
Reket: Timo Boll Spirit gume Tenergi 05

Re: Prodajem drvo Timo Boll Spirit

Postod zhang jike » 12.06.2013, 21:31

nenad je napisao:Drugari,kada vec pricamo o originalima i kopijama evo jednog primera koji govori da ni originali nisu nekog velikog kvaliteta kako bi trebali biti.Ja sam svoje drvoTimo Boll spirit kupio u Nemackoj prosle godine platio ga 105 evra.Posle nepune godine rekreativnog igranja na obe strane se podigao prvi sloj tako da drvo vise nema ni 50 posto od prvobitnog kvaliteta.Pozdrav.

Lakirao si drvo kada si ga kupio ?
zhang jike
 
Postovi: 413
Pridružio se: 28.05.2012, 15:08
Reket: Daska: Timo Boll Spirit (fl)
Fh: Stiga Calibra Lt Sound (max)
Bh: Stiga Calibra Lt Sound (max)

Re: drvo original ili kopija

Postod ivan » 12.06.2013, 22:23

jbgwtf je napisao:... al s obzirom da je onaj tbs s berze iz markopa- mozda se i kvalitetnija rade tamo , zbog velike potraznje..

Sto mislis da je tbs s berze iz Markopa?
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: drvo original ili kopija

Postod ivan » 12.06.2013, 22:29

Koliko god postojala sumnja u originalnost originalnog drveta, ja svakako ne bih kupio drvo koje ima totalno drugaciji oblik glave, duzinu drske, sirinu i duzinu vrata od originala.
Svaki proizvodjac naravno zna za kineske kopije svojih proizvoda. Mislim da sam negde procitao da kinezi smeju precutno da ih prave i prodaju dokle god postoje uocljive razlike izmedju kopije i originala, poput oblika, fonta slova, pa cak i pogresnih ili izostavljenih slova u tekstu na glavi reketa. Pa ako se neko upeca - upeca, kad je slep kod ociju.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: drvo original ili kopija

Postod jbgwtf » 13.06.2013, 00:22

ivan je napisao:
jbgwtf je napisao:... al s obzirom da je onaj tbs s berze iz markopa- mozda se i kvalitetnija rade tamo , zbog velike potraznje..

Sto mislis da je tbs s berze iz Markopa?

"Ja igram sa isto takvim i nisam primetio neku razliku izmedju mog drveta i drveta nekih drugara koji su isti uzeli kod Markopa. "
haha 2x sam procitao pre postovanja i pogresno protumacio da su i drugari isto uzeli tbs kod markopa , dok procitam 2 deo recenice zaboravim prvi .. :rotfl:
izvinjenje markopu za deo posvecen timo bollovom spiritu :this:
tako ti je to kad po 10h dnevno ucim o kriminalcima :cry:
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: drvo original ili kopija

Postod Milan » 13.06.2013, 10:03

Gde prosečan stonoteniser može da naruči reket npr. TBS i dve 05 gume a da je 100% siguran da nije kopija?!

Po ovim vašim komentarima izgleda da ne može nigde, u Srbiji, naravno!
Hello stonoteniseri :)
Milan
 
Postovi: 721
Pridružio se: 16.06.2012, 16:10
Lokacija: Kruševac

Sledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron