Pomoc oko dzanja reketa

Generalne teme o stonom tenisu.

Re: Pomoc oko dzanja reketa

Postod Dzoni šala zabava » 02.06.2013, 21:24

Mozda ne vidim dobro, ali mi se cini da Šlager na 00:39 , drzi otvoren reket pri udarcu?
http://www.youtube.com/watch?v=vAM6fwTNXC4
Dzoni šala zabava
 
Postovi: 24
Pridružio se: 17.02.2013, 20:09
Reket: Drvo: Butterfly Viscaria FL
Gume, FH,BH: Tenergy 05 2.1mm

Re: Pomoc oko dzanja reketa

Postod Mixajlo » 05.06.2013, 07:34

Prilikom igre reket se isto drži i prilikom izvođenja bekhenda i forhenda, menja se samo položaj tela. Reket se ne drži čvrsto... Ovaj problem igrači koji su trenirali rešava se u početku. Kada se treniraju najprostiji elementi, na primer bekhend - bekhend dijagonala igrač koji započinje namesti reket kako treba da se drži i započinje vežbu forhend paralelom i onda nastavljaju bekhend - bekhend dijagonalu i pri tom se trudi da ne menja držanje reketa. Isto važi i kad se radi forhend forhend dijagonala samo se započinje bekhend paralelom. Posle mesec dva igrač se navikne i prilikom izvođenja ovih udaraca drži isto reket. Kod serve je nesto drugo, reket se drži jako labavo kako bi kod izvođenja serve mogla da se napravi jača rotacija, a odmah posle serve igrač uzima reket u prirodan (pravilan) položaj i nastavlja igru...
Mixajlo
 
Postovi: 20
Pridružio se: 01.09.2012, 10:38
Lokacija: Ruma
Reket: TSP REFLEX 50 OFF Fh sriver D-13-L Bh TACKINESS-C

Re: Pomoc oko dzanja reketa

Postod ivan » 05.06.2013, 10:35

Mixajlo je napisao:Prilikom igre reket se isto drži i prilikom izvođenja bekhenda i forhenda, menja se samo položaj tela. ...

Ovo nije tacno, jer neko drzi isto a neko ne.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Pomoc oko dzanja reketa

Postod Mixajlo » 05.06.2013, 11:49

Postoje različite škole stonog tenisa, kada sam rekao da se reket isto drži a da se položaj tela menja bazirao sam se na rumunskoj skoli. Ivan je u pravu. Postoji i švedska škola, yu škola (bila priznata dok smo nešto značili u stonom tenisu na svetskom nivou), kod obe ove škole reket se drži različito prilikom izvođenja bekhenda i forhenda... Da ne pominjemo penholder, japansko i kinesko držanje, kod oba se različito drži reket pri izvođenju bekhenda i forhenda... Rumun mi bio trener...
Mixajlo
 
Postovi: 20
Pridružio se: 01.09.2012, 10:38
Lokacija: Ruma
Reket: TSP REFLEX 50 OFF Fh sriver D-13-L Bh TACKINESS-C

Re: Pomoc oko dzanja reketa

Postod jbgwtf » 06.06.2013, 10:47

Dzoni šala zabava je napisao:Mozda ne vidim dobro, ali mi se cini da Šlager na 00:39 , drzi otvoren reket pri udarcu?
http://www.youtube.com/watch?v=vAM6fwTNXC4

pretpostavljam da mislis na pocetni polozaj za forhend, a ne na promenu hvata fh-bh...(na sta si dobio odgovor)
kod nas se upotreba zgloba sake uci dok smo mali i to vecina skonta i pocne da lomi zglob tako sto ga spusti

slager podize zglob sake(sto podpomaze vece ispravljanje ruke) i time ima bolju polugu za jak udarac, iz tog pocetnog polozaja se lakse flipuje...uz malo vezbe spin koji bi inace iso u dijagonalu moze da ode u sredinu ili paralelu, a i zbog pocetnog polozaja lakse se igra spin na spin...
ja isto to radim, ali poceo sam zato sto sam se mnogo x povredio zbog neispravljanja ruke i koja je stajala u grcu, pa posto sam sam na sebi eksperimentisao i trazio resenje , gledao dobre igrace kako igraju opusteno, jedino ova tehnika mi je legla,spustanje zgloba vodilo je jos vecem grcu :roll:

jos je uocljivije na 1:38 , 2:33
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Prethodni

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju