Zasto se plasim ?

Generalne teme o stonom tenisu.

Zasto se plasim ?

Postod Nemanja23 » 09.02.2013, 02:00

Znaci kad igram te neke amaterske turnire nije bog zna sta,ali meni ocigledno znaci e sad kad igram protiv slabih dobijam lagano ubedljiv sam sve pogadjam,e sad kad igram protiv onih koji su slicni kao ja i tu smo negde mogu da dobijem ali...mucak uplasim se u 90% situacija igraam kao pi*** moram tako da se izrazim,bolje reci ne igram nista i tako gubim meceve.Sta uraditi da se to ne desava? nikako mi ne ide,sve kao mislim ma samo opusteno veruj u pobedu i kad dodje takav mec,sve se izbrise i ruka se stegne kao da mi je neko ubacio metalnu sipku u ruku ne znam ni sam...imate li vi takvih problema ? ili sam ja jedini ludak :D i neko resenje bi dobro doslo :wave:
Nemanja23
 
Postovi: 40
Pridružio se: 17.10.2012, 23:45

Re: Zasto se plasim ?

Postod msajder » 09.02.2013, 04:26

Ne razmisljaj nikada o igraču koji igra protiv tebe i ne deli igrače na bolje i losije od sebe, uvek se nosi mišljenja da ono nepoznato što ti predstoji (a to je vraćanje loptice) odradiš onako kako najbolje znaš... Svaki poraz pa čak i pobeda mora da te usmeri da vise i bolje vežbaš i treniraš za buduće takve a i losije situacije...

Ili ti (ovo je prevod): nebitno ko je sa druge strane, zaboravi ga, trudi se da se usredsrediš samo na lopticu i ono sto trebas da uradis sa njom, kao na treningu. i uživaj u igri bez obzira na rezultat i to kome će da pripadne poen..... Najbitnije je da uživaš dok se igraš. Medalja dodje i prodje, kao i rezultat. za mesec dana ćeš zaboraviti protiv koga si igrao i kako si ga pobedio ili izgubio, ali užitak u dobroj igri će ti uvek biti satisfakcija....

Ja lično, obožavam da igram sa igračima koji su bolji od mene, jer to znači da ću možda naučiti nešto novo... Još kad prevazidješ tog boljeg od sebe, uhhhh.... Ima li lepšeg osećaja.... :D
Korisnikov avatar
msajder
 
Postovi: 50
Pridružio se: 30.01.2012, 21:28
Lokacija: Niš
Reket: Drvo: Joola Roosi Fire;
Fh: Hurikane NEO3 max;
Bh: LKT Rapid Speed 2.0mm.

Re: Zasto se plasim ?

Postod gimi » 09.02.2013, 19:35

Zavisno od toga koliki si alkoholicar u slobodno vreme, drmni pola piva / pivo / dva pre tih meceva, ili ekvivalent u rakiji... Mozda i ne razbije tremu, al bar ce da te boli .....
Korisnikov avatar
gimi
 
Postovi: 486
Pridružio se: 13.08.2011, 19:51
Lokacija: Beograd
Reket: maaa koga boli...

Re: Zasto se plasim ?

Postod Sale » 09.02.2013, 21:31

:cool: Zovem se Sasa i ja sam tremaros. :wave: Lecio sam tremu pivom dok nisam saobrracajcima posle turnira naduvao 0,72 i uvek je trema pobedjivala,sinoc sam posle piva zaboravio da drzim reket.Sutra idem na kolenicu i poslusacu msajdera pa se cujemo opet. :P
Korisnikov avatar
Sale
 
Postovi: 551
Pridružio se: 18.02.2011, 00:04
Lokacija: Borča
Reket: tbs
bh 05 1.9
fh 05fx 2.1

Re: Zasto se plasim ?

Postod Nemanja23 » 09.02.2013, 22:48

E probao sam jednom sa pivom (i nesto ne bi opet),izasao da odigram mec 5 minuta posle...mogu reci da je bilo zabavno ako nista drugo smejao sam se sam sebi dok sam masio lopticu,ali sam bio skorz opusten :grin:
Nemanja23
 
Postovi: 40
Pridružio se: 17.10.2012, 23:45

Re: Zasto se plasim ?

Postod Milan » 09.02.2013, 23:15

Nemanja23 je napisao:Znaci kad igram te neke amaterske turnire nije bog zna sta,ali meni ocigledno znaci e sad kad igram protiv slabih dobijam lagano ubedljiv sam sve pogadjam,e sad kad igram protiv onih koji su slicni kao ja i tu smo negde mogu da dobijem ali...mucak uplasim se u 90% situacija igraam kao pi*** moram tako da se izrazim,bolje reci ne igram nista i tako gubim meceve.Sta uraditi da se to ne desava? nikako mi ne ide,sve kao mislim ma samo opusteno veruj u pobedu i kad dodje takav mec,sve se izbrise i ruka se stegne kao da mi je neko ubacio metalnu sipku u ruku ne znam ni sam...imate li vi takvih problema ? ili sam ja jedini ludak :D i neko resenje bi dobro doslo :wave:


Koncentracija! :thumbsup:
Hello stonoteniseri :)
Milan
 
Postovi: 721
Pridružio se: 16.06.2012, 16:10
Lokacija: Kruševac

Re: Zasto se plasim ?

Postod reketas » 09.02.2013, 23:35

Evo ti jedan iskren odgovor( ne zlonameran).Plasis se jer nisi siguran, a nisi siguran jer nisi dovoljno utreniran. Pojacaj trninge pa ces videti kako strah izcezava. kad budes smeo na 9-10 da igras spin na spin bekendom znaces da te vise nije strah.
reketas
 
Postovi: 228
Pridružio se: 15.02.2011, 22:54
Reket: Drvo : tibhar texo c7
Gume: fh donic blluefire m1 max
bh tenergy 64 2.1

Re: Zasto se plasim ?

Postod jbgwtf » 09.02.2013, 23:57

ja kad uspanicim mnogo srljam , mislim samo na to kako da sto pre skratim poen , plasim se da prepimplam , cak se mnogo plasim kad protivnik povuce spin.. ali na treningu kad igram stop mi je vrlo stabilan , sa forhenda se ne izvlacim u bekend itd, kad igram protiv slabijih srljam i jedva pobedim il ne pobedim , sustina je da pratis sebe i svoje greske , sve sto odigravas na treningu moras da radis svesno , da kad se uplasis na mecu ne promenis stil igre, vreme ce da resi tremu u potpunosti :D
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Re: Zasto se plasim ?

Postod Nemanja23 » 10.02.2013, 02:22

Пре свега хвала свима на саветима.
reketas je napisao:Evo ti jedan iskren odgovor( ne zlonameran).Plasis se jer nisi siguran, a nisi siguran jer nisi dovoljno utreniran. Pojacaj trninge pa ces videti kako strah izcezava. kad budes smeo na 9-10 da igras spin na spin bekendom znaces da te vise nije strah.


Слажем се са тобом,например док тренирам или се загревам пред меч,из бекенда конкретно хватам спинове без проблема,а онда кад је баш таква ситуација 9-10 што ти кажеш,2пута лакшу лоптицу него ону коју сам само пре 5 мин хватао на загревању се плашим да ухватим него играм дефанзивно неке резане или шта већ...

jbgwtf je napisao:sve sto odigravas na treningu moras da radis svesno , da kad se uplasis na mecu ne promenis stil igre, vreme ce da resi tremu u potpunosti :D


баш то у тим густим мечевима скроз променим стил игре,браним се као да ми је живот у питању,а не смем да напднем ни за живу главу.И на крају пошто одиграм као пи... изгубим и главу и партију :( Али добро остаје ми да не размишљам о противнику преко пута ,већ о својој игри искључиво и време ће решити ту трему једном за свагда! :cool:
Nemanja23
 
Postovi: 40
Pridružio se: 17.10.2012, 23:45

Re: Zasto se plasim ?

Postod jbgwtf » 10.02.2013, 21:26

@nemanja23 - samo vreme i svesno odigravanje> napadaj od prvog poena kao da ti je zivot u pitanju, a nemoj da se branis :)
ja sam danas odigrao 2 meca 1 igubio 3:1 , drugi pobedio 3:2.. u prvom mecu sam imao skroz pogresnu taktiku, lose sam servirao, ni 1 bekend spin nisam odigrao :/ . . .. 2 mec isto tako je proso bez bekend spina...samo sto mi se namestila ruka za servu posle 1 izgubljenog seta :)
na treningu bekend flipujem, vucem na duge, na rezane, da igram kontru na soft, pa i kad igram protiv defanzivca znam da ga upotrebim- u mecu je duga prica, ali popravljam se, skontao sam neke stvari i sad trazim brzu gumu kojom se tesko pimpla :)
STK Luznica - Babusnica
Korisnikov avatar
jbgwtf
 
Postovi: 608
Pridružio se: 07.12.2011, 06:06
Lokacija: Babusnica
Reket: TB Alc
fh: Tenergy 05
bh: Tenergy 80fx 1.9

Sledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju