Povrede

Generalne teme o stonom tenisu.

Povrede

Postod Prodik » 05.06.2011, 16:30

Vecj posle par mjeseci rekreativnog igranja pojavili su se po prvi put bolovi u koljenu. Posle duzheg igranja skoro da ne mogu da se oslonim na nogu, a bez dobrog zagrijavanja ne mogu ni da pochnem... Da li neko zna koje vjezhbe bi pomogle u otklanjanju ili smanjenju bolova?
Prodik
 
Postovi: 48
Pridružio se: 30.04.2011, 13:11
Lokacija: Beograd
Reket: Andrzej Grubba ALL+
Donic BARACUDA
Btty Tenergy 64

Re: Povrede

Postod filip » 05.06.2011, 16:34

Treba da kupis glukozamin sulfat, prirodan suplement, za podmazivanje zglobova i jacanje tetiva. Posle mesec dana vise neces imati uopste probleme, verovatno nikada.
Korisnikov avatar
filip
 
Postovi: 936
Pridružio se: 27.02.2011, 19:36
Reket: Joola trix fast
fh: t05 2.1
bh: joola express one 2.0

Re: Povrede

Postod Prodik » 05.06.2011, 16:45

filip je napisao:Treba da kupis glukozamin sulfat, prirodan suplement, za podmazivanje zglobova i jacanje tetiva. Posle mesec dana vise neces imati uopste probleme, verovatno nikada.


Nisam bash pristalica preparata kakvih god.. Vishe bih volio da probam vjezhbama, tipa chuchnjevi, vozhnja bicikla i sl.. Pa ako to ne uspije onda bih uzeo preparat.. Ipak hvala :D
Prodik
 
Postovi: 48
Pridružio se: 30.04.2011, 13:11
Lokacija: Beograd
Reket: Andrzej Grubba ALL+
Donic BARACUDA
Btty Tenergy 64

Re: Povrede

Postod ivan » 05.06.2011, 18:28

I mene zanima ova tema. Pre tri godine sam imao jedan incident, igrali fudbal u nekoj sali i otkaci se metalna resetka koja stiti prozor od lopte i pravo na mene, u padu lupim kolenom o parket, i od tada imam ponekad bolove u kolenu, uglavnom ne za vreme sporta ali da nakon toga, recimo dan kasnije. Mada najcesce ne od stonog tenisa, ali da od fudbala. Ili ako pesacim jedno 4-5 sati isto ume da se javi bol, a cesce se javlja kad idem nizbrdo. Od duge voznje bicikla isto.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Povrede

Postod Torbaja » 05.06.2011, 18:52

Filipe da li glukozamin sulfat mogu da kupim u sl. prodaji tj bez recepta u svakoj apoteci?
Torbaja
 
Postovi: 122
Pridružio se: 08.05.2011, 10:48
Lokacija: Vamos, Tamos...
Reket: FH Butterfly Tenergy 05
...........Butterfly Grubba Pro
...........BH Butterfly Tenergy 05

Re: Povrede

Postod Prodik » 05.06.2011, 19:30

ivan je napisao:I mene zanima ova tema. Pre tri godine sam imao jedan incident, igrali fudbal u nekoj sali i otkaci se metalna resetka koja stiti prozor od lopte i pravo na mene, u padu lupim kolenom o parket, i od tada imam ponekad bolove u kolenu, uglavnom ne za vreme sporta ali da nakon toga, recimo dan kasnije. Mada najcesce ne od stonog tenisa, ali da od fudbala. Ili ako pesacim jedno 4-5 sati isto ume da se javi bol, a cesce se javlja kad idem nizbrdo. Od duge voznje bicikla isto.



Ja nisam nikada imao povrede koljena niti sam ga nekad neshto specijalno povrijedio, chak me i od drugih sportova ne boli. Mislim da su se bolovi stvorili od konstantnog chuchanja, odnosno niskom stavu tokom igranja stonog tenisa.. I kod mene se bol pojavljuje kad idem nizbrdo ili se spushtam i penjem stepenicama.
Jednom sam probao da vozim biciklo posle stonog tenisa i tada su na par sati prestali bolovi..
Prodik
 
Postovi: 48
Pridružio se: 30.04.2011, 13:11
Lokacija: Beograd
Reket: Andrzej Grubba ALL+
Donic BARACUDA
Btty Tenergy 64

Re: Povrede

Postod ivan » 05.06.2011, 19:45

Meni je neko rekao da moze biti i voda u kolenu. Ali nisam isao kod doktora zbog toga jer mi se bol ne javlja preterano cesto.
Ne verujem da ti je to od niskog stava, pre da je od rotacija tela kod udarca? Jel pravis velike pokrete telom kod udarca. tj izvodis li udarac i rotacijom nogu a ne samo rukom? Ako si desnjak trebalo bi da je levo koleno opterecenije.
Great minds discuss ideas, average minds discuss events and small minds discuss other people
ivan
 
Postovi: 3839
Pridružio se: 13.02.2011, 14:53
Lokacija: Beograd
Reket: Korbel

Re: Povrede

Postod sreten zujkic-penzioner » 05.06.2011, 19:49

meni je pomogla akupunktura,probao sve sto postoji od najboljih ortopeda,lekova,injekcija, Marijane Kovacevic i nista,dve operacije prednjih ukrstenih(profesionalno igranje futsala)nisam mogao ni pingic do skoro da igram a sad igram opusteno cak mogu i da trcim sto je bilo ne zamislivo...
sreten zujkic-penzioner
 
Postovi: 20
Pridružio se: 02.05.2011, 11:54

Re: Povrede

Postod sreten zujkic-penzioner » 05.06.2011, 19:55

Prodik je napisao:Vecj posle par mjeseci rekreativnog igranja pojavili su se po prvi put bolovi u koljenu. Posle duzheg igranja skoro da ne mogu da se oslonim na nogu, a bez dobrog zagrijavanja ne mogu ni da pochnem... Da li neko zna koje vjezhbe bi pomogle u otklanjanju ili smanjenju bolova?

nagruvaj kvadriceps
sreten zujkic-penzioner
 
Postovi: 20
Pridružio se: 02.05.2011, 11:54

Re: Povrede

Postod filip » 05.06.2011, 20:49

Naravno da ozbiljne povrede bilo kog tipa zahtevaju ozbiljnije mere, ali kao neko ko se ozbiljno bavio fitnesom i jogom, imao raznih licnih i tudjih iskustava, preporucujem glukozamin sulfat. Potpuno je prirodno i nase telo ga proizvodi, ali se sa godinama sve vise smanjuje njegovo dopremanje do kostanog sistema. Moze se kupiti u bilo kojoj apoteci, nije skup, oko 400 dinara je za nekih 15 dana i posle mesec dana garantujem da ce se bolovi povuci, bar kada se radi o ovakvom spontanom pojavljivanju bolova. Stoni tenis kao sport u kome se noga podigne od zemlje i usled potrebnog pokreta, cesto silovito spusti nazad, zna da optereti kolena sa ponekad i nekoliko tezina sopstvenog tela. U takvim okolnostima dolazi do naglog nabijanja i trosenja zastitne hrskavice. Glukozamin ce je obnoviti i bolovi ce prestati.
Korisnikov avatar
filip
 
Postovi: 936
Pridružio se: 27.02.2011, 19:36
Reket: Joola trix fast
fh: t05 2.1
bh: joola express one 2.0

Sledeća

Povratak na Opšte teme

Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron